Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől fakulhatnak ki a neonhal...

Mitől fakulhatnak ki a neonhalak? A piros csíkjuk teljesen eltűnt szinte átlátszó.

Figyelt kérdés
2008. jún. 16. 23:30
 1/4 anonim válasza:
100%
Nem érzik jól magukat az akváriumban. Nem megfelelő a vízhőfok vagy a fényviszonyok nem jók. Nagyon süti a nap. AZt sem árt megnézni, nem betegek-e a halak. Nem "grizesek"-e pl. Ha a fényben kicsit oldalról nézve "gríz-szerű" pontok vannak rajta, akkor sajna a legjobb amit tehetsz, hogy felszámolod az akváriumot.:(
2008. jún. 17. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.Tényleg vannak rajta grízszerű foltok,meg a guppikon.Parakillal kezdtem őket kezelni.A többi hal nem néz ki betegnek,remélem megmaradnak.
2008. jún. 17. 22:14
 3/4 anonim válasza:
100%

Én is jártam igy. Kezeltem is őket. Ideig-óráig használt. Aztán sajnos, megint előjött:( Nekem fel kellett számolni az egészet. A nővényeket kidobtam, a kavicsot és a többi "kütyüt" pedig kifőztem. Az akváriumot, fertőtlenítettem. Sajna pár hónap múlva ismét kezdödött minden előről.

Igy megszüntettem az akváriumot teljesen. Sajna nem csak az "élő eleségtől" (tubifex, bolha, lárva..) fertőzödhetnek a halak, hanem a rossz minőségű száraz eledeltől, vagy a nem jó helyről beszerzett növényektől.

Figyeld őket rendszeresen, és nézd meg honnan vásárolsz. Remélem sikerül megmentened a halaidat.

2008. jún. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ,megmondom őszintén már nagyon elment a kedvem a haltartástól,de remélem helyre tudom hozni.
2008. jún. 18. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!