Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 100 literes akváriumban...

Pekkerke kérdése:

Egy 100 literes akváriumban hány db bettát tarthatok?

Figyelt kérdés

és mellé még milyen növényeket meg talán halakat?

a berendezések is érdekelnének (szűrő,fűtő stb.)



2013. máj. 12. 08:25
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Én 1 hímet és 2-3 nőstényt tennék bele, meg egy csapat vörös neont (kb. 10-et), esetleg valami rákot még vagy csigát. (nem szeretem a túltelepítettséget) Szűrőben nem vagyok jártas, de valami márkásat vegyél. Fűtő.... szerintem egy 50-75 wattos megteszi, de csakis olyat vegyél, ami automata és nem fix.
2013. máj. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
én is azt mondom hogy 1 hím és 2-3 nöstény, mert ha több a hím összeverekednek.Szűrőnek vmi 7-800 l/h(liter/óra) külső szűrő legyen fűtő attól függ hogy menyi az egész évben mért legalacsonyabb hőfok de én 100 wattosat mondok kb kell ekkorába, de nagyon számít a szoba hőmérséklete.világításnak 45-60 wattos fénycső kell .Nővénynek az ízlésed szerint válogass a diszhal.infon sok növény és hal is van ,de nővényeknél le van írva hogy mekkora világítás kell nekik te csak olyanokat vegyél majd ami közepes fény igényű.
2013. máj. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 YourDestiny ***** válasza:
Csatlakozom az előzők véleményéhez, egy hímre 2-3 nőstény. Tehát 3-4, több ne legyen.
2013. máj. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 YourDestiny ***** válasza:

Nah, elküldtem. Szűrőből én már külsőt vennék. Ha belső lesz, akkor mondjuk egy JBL i100 visszafogott telepítéssel. Ha szeretsz művészkedni, csinálhatsz házilag sarok matten szűrést, az hatékonyabb. Ilyet:


[link]


[link]


Olvasgass róla kicsit. Fűtőből 100 vagy 150 Wattosat, attól függ, télen milyen hideg a szobahőmérséklet.


Növényeket... ez a világításodtól függ, szóval előbb azt kéne tudni.

2013. máj. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
világítást valami olcsót! Szóval akkor 4betta 10 neon 2-3 csiga és lehet melléjük rakni red chery garnélákat meg 2 törpeszívóharcsát? Az a szűrő érdekel mert nincs 20000 ft-om külső szűrőre :D
2013. máj. 12. 13:36
 6/7 izomszörp ***** válasza:

Nekem 120 literen van 1 hím 3 nőstény.

Tetra ex700-as külső szűrő

100w vízmelegítő

egy szivacs szűrő

világítás egy 6500 kelvines és egy növényes cső

bújóhelyek

növények:valisneria,gömbmoha,fonalas csetkáka,vízi petrezselyem.

És amit nagyon szeretnek a bettáim az az úszó májmoha!!

Az aljzat nálam sötét színű.

Ja és belső szűrőm is van a mechanikai szennyeződésekre :)

2013. máj. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 YourDestiny ***** válasza:

Ne fárasszál már. :)

Ha olcsó világítás kell, akkor barkácsolj tetővilágítást. A lámpa nem olcsó, meg a gyári tetőbe épített fény se. És egyébként a fényerő a fontos, nem az, hogy olcsó vagy drága. Mert ugye növényekből is van alacsony, közepes és magas fényigényű, valamint ugyanez vonatkozik a tápozásra is.

2013. máj. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!