Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit tarthatok sziámi harcoshal...

Mit tarthatok sziámi harcoshal (betta) mellett?

Figyelt kérdés
Van egy sziámi harcoshalam, mellette van 2 nagyobb csiga és 5 kisméretű maláj tornyoscsiga. Mellé még tehetnék garnélát? Nem bántja a csigákat vagy a halat? És igaz az, hogy jótékony hatású a só az akváriumba? Nem lesz tőle baja a halnak vagy a csigáknak?
2013. máj. 13. 14:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Én igazából talajlakókat javasolnék mást nem,páncélos harcsákat, ha kisebb az akvárium akkor törpe páncélosokat.

Só az inkább indokolt esetben javasolt, én az elején szoktam rakni a beállításnál halak nélkül, van aki mindig tesz, egy macera van a halak rárabolnak és megeszik mire leérne a só, tehát fel kell oldani a vízbe. Mint mondtam ahány ház annyi szokás.Én nem szoktam tenni.


Akvagurun így vélekednek:

"Egy csipet só minden akváriumba kell


A sózás valóban alkalmas a nitrit és nitrátmérgezés hatásainak csökkentésére. De ha ennek a két mérgezésnek a veszélye fennál, akkor már alapvetően rosszul csinálunk valamit. Egészséges akváriumban ez nem lehet probléma, így a sózás sem előnyös. Ráadásul a lágy vizet kedvelő halaknak nem is tesz jót, ezért csak kúraszerűen sózzuk az akvárium vizét parazitás betegségeknél. Egyes halfajok valóban szeretik, ha egy kicsit sós a vizük, de általánosságban inkább kerülendő szokás."

2013. máj. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! :) Jöhetnek még ötletek.
2013. máj. 13. 15:12
 3/6 anonim ***** válasza:
Szívesen, akvárium méretet írhatnál a többieknek, én jártam már pórul mikor ivarérett lett a betta ezért mást nem javasoltam. Ha nano akvárium, 30 liter környéki, akkor inkább a jelenlegi állomány elég.
2013. máj. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
40 vagy 45l-es az akváriumom.
2013. máj. 13. 15:33
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
45L es akváriumba halat nem nagyon lehet tartani! Talán Zöldsávos törperazbárót.. Talajlakokból tehetsz 3 törpe páncélosharcsát és 1 ancit de az ki fogja nőni az aksit..
2013. máj. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
6 törpe szívó, vagy páncélosharcsa. De igazából én inkább raknék amano garnélát vagy zebracsigát.
2013. máj. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!