Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez milyen alga? Mit lehet...

Ez milyen alga? Mit lehet tenni ellene?

Figyelt kérdés

[link]


Segitsetek legyszi!!


2013. máj. 13. 19:41
1 2
 1/11 YourDestiny ***** válasza:
A képen nem tudom rendesen kivenni, de ha csak ilyen réteg az egész, akkor barna alga. Annak néz ki. Ha az ujjaddal könnyedén le lehet törölni, akkor az, és ez esetben nem nagy ellenséggel van dolgod. Ha nem jön le, és inkább ilyen szőrszerű, akkor valami problémásabb algafaj lesz. Viszont előbb nézd meg...
2013. máj. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
[link] egyszer mar probaltam leszedni, de nem sikerult...
2013. máj. 13. 20:18
 3/11 Platypus ***** válasza:
Szerintem ez kezdődő ecsetalga, erősen vízköves levélen. Ha magas a változó keménység, az Anubiasok könnyen vízkövesednek.
2013. máj. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 YourDestiny ***** válasza:
Jól látom, hogy a háttér is csupa zöldalga? Itt valószínűleg a vízminőség lesz a fő probléma. Ha valóban kezdődő ecset, akkor érdemes elölről gondolni ezt az akváriumot.
2013. máj. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Akkor vizkoves a noveny?? Ez viccesen hangzik, de valoban rettenetesen kemeny a vizunk. Mit tegyek?? Teljesen elolrol kezdeni nem szeretnem..
2013. máj. 13. 21:43
 6/11 YourDestiny ***** válasza:

Olvass az ecsetalgáról. Fő okok, elsősorban a rossz vízminőség, ammónia a vízben, ami a gyenge szűrés, esetleg kevés vízcsere, sok hal, túletetés (összességében nem megfelelően gondozott) akvárium eredménye. Másik ok az ingadozó CO2 szint. Na most a poén az egészben az, hogy ez a dög képes jó szűrés és vízminőség mellett is nőni, ha a körülmények megfelelőek. Viszont nálad a kép alapján láthatóan gondok vannak a szűréssel, nem tiszta a vized. A másik poén az anubias, ami egy olyan lassan fejlődő növény, hogy már közepes megvilágítás mellett is hajlamosak az algák belepni a leveleit.


Tehát elsősorban tedd rendbe a vizet és a biológiai szűrést, ha az nincs. Másodsorban a fertőzött leveleket tépd le, azzal nem tudsz mit csinálni. A növényt egészséges részét érdemes fehérítős oldatba áztatni egy-két percere, az elvileg kinyírja a spórákat. Az anubias kibírja, a gyengébb növényekre nincs garancia. Ha hagyot elfajulni a helyzetet, újraindítás lesz a vége. Makacs egy dög, nem könnyű ellene.

2013. máj. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
35literhez van 320l/h-s szures. 9him guppi + 2 almacsiga. Hetente 20%ot cserelek. A feheritos oldatnal a hypora gondolsz? Csak az anubiason van ez a barna ize. Vilagitas 11 wattos kompakt fenycso. Kajat keveset adok. A javaim, gombmohaim, a tunderhinarjaim burjanzanak. Ezert nem ertem, mi lehet a baja az anubiasomnak. Lehet, hogy mar a boltban fertozott volt? Olyan nehez ez az akvarisztika, 13 evesen :( nemtudom jo otlet volt e belrkezdeni... amugy meg imadom a kis halacskaimat.:) egyebkent mindennel siketelmenyem volt eddig, csak ezzel az egy atkozott novennyel...
2013. máj. 13. 22:11
 8/11 anonim ***** válasza:
Ezt így vetted? Ha van 3 ép levele, vágd le azt a két szaros levelét, majd nő neki új.
2013. máj. 14. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem igy vettem, de vasarlas utan rogton elojott. Lagyitsam a vizet, hogy ne jojjon elo ezutan?
2013. máj. 14. 07:36
 10/11 Platypus ***** válasza:
Ha átrakod lágy vízbe, pár hét alatt leoldódik a meglévő vízkő.
2013. máj. 14. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!