Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 210-240 literbe ezek a halak jók?

210-240 literbe ezek a halak jók?

Figyelt kérdés

Szóval nem az enyém az akvárium, hanem édesanyám munkahelyén van. Nos, nem arra törekednek, hogy minél jobban érezzék magukat a halak, hanem beleteszik, vagy megmaradnak, vagy nem. Én próbálok segíteni ezeken a halakon, küldtem már anyukámmal élő növényeket (kardfüvet, mert az enyémbe túl nagyra nőtt, jávai mohát, mert túl sokat kaptam, tündérhínárt és májmohát is mert nem tetszett...), szárított haleleségeket (tubifex, szúnyoglárva), növénytápsót.


Nem tudom pontosan miből mennyi van de azért nagyjából megjegyeztem: 3-4 platti, 3 gyöngygurámi, 2 vitorlás, egy kicsi fekete csíkos, amin voltak fekete pöttyök, és az alapszíne ilyen barnás-drappos, 3-4 fekete, narancssárga uszonyú valami.. xd Az utolsó kettőt még nem láttam, meg még én sem vagyok olyan nagyon tapasztalt, csak fél éve van meg a sajátom.

Szűrés: nagyon brutál belső szűrő, hatalmas és a sodráson is látni, hogy erős. szerintem jó bele. nem tudom pontosan a teljesítményét.

Világítás: egy neoncső, de szerintem ez is jó, mert a növények amiket adtam, azok szépen fejlődnek.

Az lenne igazából a kérdésem, hogy milyen apróbb változtatásokat lehetne csinálni még? Szeretném, hogy jobb életük legyen ezeknek a szegény halaknak. Mondtam anyumnak, ha tud valakit akinek van nagyobb aksija, akkor annak sürgősen passzolja el a két vitorlást. Helyettük lehetne esetleg még plattit vagy gyöngygurámit.


Végre feltöltődött a kép: bal felül van a kicsi csíkos, középen a fekete, és a narancs egy hím platti? [link]


Berendezés: 3 műnövény, jávai, tündérhínár, és kardfű van benne és 3d-s mohával benőtt háttér.


És platti mellé lehet neonhalat? Vagy vöröset? Mert ha nekik pár év múlva lejár az idejük (már felnőttek voltak, amikor megvették őket), akkor és soooook neont rakatnék bele. (Persze akkorra már rendbekapnánk anyuval az egészet. Szerintetek?


2013. máj. 14. 11:14
 1/6 Pendulum92 ***** válasza:

A halak kompatibilitását most nincs időm megvizsgálni, csupán egy hívalkodó hibára mutatnék rá.


Nagyjából 100 liter felett már majdhogynem kötelező a külső szűrő. Egy 240 literes akváriumot biológiailag nem lehet belsővel megszűrni(vagy is lehet, de annak ára egy külsőével vetekszik). Nem az áramlás a lényeg, az csak a koszok összeszedésében lényeges, hanem a szűrőfelület a baciknak. Ez pedig nincs elég egy belső szűrőben, pluszba a nagy áramlás miatt "elúszik" a kaja a bacik elől, nem tudják lebontani az ammóniát.



A bal felsőben lévő hal egy zebradánió.

2013. máj. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Említettem, hogy ilyesféle nagy változtatásra nincsen lehetőségem. Én sem vagyok hülye hogy vegyek egy munkahelyre, amihez semmi közöm, tizenezrekért egy külső szűrőt. (zsebpénzből!!!!)


13/L

2013. máj. 14. 13:33
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor felejtős az egész.
2013. máj. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Pendulum92 ***** válasza:
Pénz nélkül a maximum amit tehetsz az az, hogy megcsinálod 2 hetente a vízcserét.(Ilyen helyeken általában letojják az ilyesmit)
2013. máj. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Figyelj akkor felejtsd el a dolgot ezt vagy rendesen lehet csinálni vagy inkább sehogy.

Nincs pénzed rá hát akkor vagy kisebbet kell csinálni vagy se milyet.

Én is akarok egy 1000l-es akváriumot de most jelenleg nem elérhető szóval nem vettem akkorát.

2013. máj. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A gurámi meg a vitorlás gáz együtt. Megaz egy darab rajhal. Szerencsére nincs túltelítve az akvárium, maradjanak is a műnövények, és ne kerüljön bele több hal (soooooook neon se:) ), mert a szűrés a gyenge pontja. Ha mindenki beledobna kétezret az irodából ki is jönne egy külső szűrő, ami már elviszi. A vitorlásokat meg passzold el, és cserélj vizet hetente, és szép lesz.
2013. máj. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!