Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek kéne még bele aljzat?

Szerintetek kéne még bele aljzat?

Figyelt kérdés

Még mit módosítanátok rajta?

[link]



2013. máj. 15. 19:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mi az a két cső? Be fogja szívni a csigasügereket?
2013. máj. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Külső oldalpolcos szűrő szívó ága és nem volt vastag csövem ezért maradt két vékonyabb. Beszívni nem tudja őket már nem olyan kicsik ha meg lesz ivadék akkor rakok rá szivacsot.
2013. máj. 15. 19:47
 3/15 YourDestiny ***** válasza:
A homokot jobb oldalról a nagy kő mögé túrnám, hogy onnan lejtsen lefelé. Ez így nem természethű. Kéne még több csigaház, azokat a csöveket meg minimum egy tapadókoronggal az üvegfalhoz, vagy az mentén rögzíteni, mert rettenetesek :)
2013. máj. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Ez a jobbra tolt aljzat ötlet nagyon tetszik. Mondjuk úgyis a lakók döntik el hogy hogy legyen a homok (én mikor beraktam a halakat majdnem hogy egyenes volt, most meg van ahol elrendezik hegyekbe, középről meg kiszedik gyakran üvegig)ezért is gondolnám hogy kéne még aljzat főleg így most az ötleted után. A csöveket mindenképpen rögzíteni kéne csak az a baj hogy kicsit merevek és nehéz jó tapadókorongot találni ami nem ereszti el egy idő után. A több csigaház is megfontolandó, bár még most 8dbnak elég ennyi, de jobb a több van is még a szekrényben vagy 40 db csak sterilizálni kell őket :)

Köszönöm a válasz(t/okat) és a hasznos ötleteket!

2013. máj. 15. 23:01
 5/15 Bozsikrisz ***** válasza:
Telepakolnám növényekkel.
2013. máj. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Pendulum92 ***** válasza:

Én még raknék bele homokot, dimbes-dombosan élethűbb.(felesleges ide-oda tologatni, a csigák úgy is kényük kedvük szerint áthalmozzák..


Azzal a két csővel én valamit kezdenék, mert nagyon belerondít a képbe.


Nekem hátsópolcos házi van, tehát mögé raktam a tartályt. A szívó rész le van szorítva a fűtő mögé, a visszanyomó pumpa csöve pedig nem ér le a vízfelszín alá, így semmi nem látszik.


Ha a szívó felét nem is tudod jobban elrejteni, a visszanyomó ágat le tudod vágni rövidebbre, úgy pár centivel legyen a vízfelszín fölött.



Nálam így néz ki:

[link]


[link]

2013. máj. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Találtam pár jó tapadó korongot régi joystick alján voltak elég régiek de úgy tapadnak hogy az hihetetlen. Ezekkel ha lehet (nem tudom kifőzzem vagy elég ha leforrázom?)megbírnám oldani a két szívócső rögzítését.


A nyomóág elég macerás ha a vízszint fölé rakom csobog a víz meg amúgy is a lámpa rögzítésétől nem bírom nagyon feltolni, na mindegy ez az én bajom, annyit tudtam hogy levágtam a zöld csőből (képen látni)és feltoltam kicsit, Igazából el is lehetne hagyni azt az idétlen narancssárga zöld toldó részeket csak akkor megint a rögzítés lenne a bajos mert azon vannak a korongok.


A szívóágak rögzítését meglehetne oldani úgy hogy tapadókorong átfúrva és kábelkötegelő belefűzve, de a nem akvarisztikás tapadókoronggal és kábelkötegelővel kell valamit csinálni pl kifőzni vagy hasonló?


A cső levágása után a nyomóág így néz ki:

[link]

2013. máj. 16. 14:16
 8/15 Pendulum92 ***** válasza:

Ja, én kicsit elnéztem, azthittem a jobb oldali 2 csőböl az egyik a szívó-, másik a nyomó ág.


Hát, azzal mindenképp javítanál a látványon, ha összekötnéd a 2 csövet, hogy legalább egy helyen rontsák a látványt. Másik dolog, amivel tudsz még javítani, ha behúzod, és rögzíted a hátsó sarokban.


Ha nem ragaszkodsz, hogy a kő a bal oldalon legyen, tedd át a jobb oldalra, egy méretes domb tetejére, és akkor akár a cső felét is kitakarhatja a kő és a növényt. Bár én kitámasztanám 2-3 kis kővel az alját, amik az üvegig mennek alapozásként, mivel a csigák hajlamosak kiszedni alóla a homokot, amitől leomolhat.



Még egy furcsa ötletem lenne, ha ez nem működik: A két szívó részt rövidítsd meg annyira, hogy éppenhogy beérjenek a vízbe. Viszont akkor a nyomó ágat fordítsd lefelé kb 45 fokba, hogy keverje a vizet.


Erős a visszanyomó pumpád?

2013. máj. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Vannak jó ötleteid.

Az akvárium elrendezésén nem nagyon akarok változtatni. A két szívócsövet a két sarokba fogom rögzíteni így legalább 2 helyről szívják a vizet.

Annyira nekem nem fontos hogy eldugjam mert ha teljesen az oldalüveggel síkban van számomra nem zavaró, de azért még kimodellezem:)


Azon én is gondolkodtam hogy éppen csak belelógjon a szívó ág ezzel csak egy bajom van hogy vízcserekor kilógna a vízből és levegős lenne a rendszer.


A pumpa Atman powerhead 500l/h elég erős rendesen felkavarja az akváriumot.

2013. máj. 16. 15:24
 10/15 YourDestiny ***** válasza:
A gumit kifőzni? Dehogy főzöd, le se forrázd. Tisztítsd meg meleg vízben.
2013. máj. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!