Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A nőstény bettámat mikor...

A nőstény bettámat mikor tehetem be a hím mellé? (Lent bőv) Valaki segítsen

Figyelt kérdés
Tegnap vettünk hozzá egy nőstényt..de a hím bántotta a lányt :( külön raktuk őket este, ma reggelre meg elkezdte építeni a hím a habfészket ismét összeraktuk őket de most megint bántani akarja.:S
2009. okt. 4. 09:10
 1/4 anonim válasza:

a hím betta mellé sosem szabad 1 nőstényt tenni!!!

Legalább 3at rakj különben a hím halálig kergeti a nőstényt! Tapasztalat!!! nekem a hímem simán kicsinált 2 nőstényt is...

2009. okt. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Ha elkezdte csinálni a habfészket akkor szaporodni akarnak de addig el is kergeti amíg nincs kész a habfészek.Ezért kell olyankor búvóhelyet kialakítani a nősténynek.Ha nem akarod hogy szaporodjanak vagy vegyél még melléjük más halakat vagy még nőstényt ahogy az előttem szóló is írta.Bár én hím betta mellé egy idő után nem vettem nőstényt mert lecsipkedték a szép úszóit a nősténynek a hímnek,így aztán csak egy hímet tartottam de nem is baj hiszen sokkal szebbek.
2009. okt. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Habfészket a hím egyedül is épít.Ha társas akváriumban van,akkor is előfordul.Nekem egy hím betta van neonokkal meg egyébbel,és az úszó növény levele alá építi a fészket.Amugy társas akváriumban is kergetnéa nőstényt,és támadná.Nekem 54literbe neonok hím és 2nősténybetta ,és a hím szépen megtépte a nőstényt,a nőstény meg őt...Úgyhogy nem ajánlom az együt ttartását.Inkább,ha tudod,ceréld be valami másra,halra/növényre/kajára.Amúgy,nekem valahogy jobban tetszik a nőstényNagyonb szép Ilyen,gyöngyházfényű lila:).Dehát,Ízlések és pofonok.Nekem ha választni kéne akkor nőstényt tartanék,de társas akváriumban feltünőbb a hím.Lucky.
2009. okt. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én ehhez a vegyél 2-3 nőstényt a hím bettához annyit fűznék hozzá, hogy nekem kinyírták a hím bettámat a nőstények.. szóval ennyit erről..

Akkor amikor csak 1et tettem be hozzá nem volt gond..

2009. okt. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!