Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a véleményetek a motoros...

Fütyicukor kérdése:

Mi a véleményetek a motoros aljzattisztitóról? Használ valaki ilyet? Jók? Nekem mindenképp olyan kell ami nem szivja le a vizet.

Figyelt kérdés
pl: [link]

2013. máj. 30. 13:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy motoros aljzatszivóm. Valójában a vizet átszüri a képen is látható fehér tasakon. Tehát nem szivja le a vizet. A tasakot kimosod és kész. Két elemmel müködött. A probléma ott van, hogy max. 2 vizcsere /200 l-es az akvárium/ után mindig lemerült az elem. Igy viszont drága móka. Sokkal jobb ha csővel leszivod.
2013. máj. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem is volt, de nem vált be. Ez nem szivja le a vizet csak átszüri a fehér tasakon." Csak elemmel müködött, igy 2 vizcserét élt tul az elem. Igaz az akváriumom 200 l-es.De ez igy drága móka szerintem. Én csővel leszivom piff paff. Gyorsabb és jobb is.
2013. máj. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem is volt egy, amit 3 ezerért vettem a tengeri akváriumhoz. Szerintem pont ilyen volt, csak máshol vettem.


Volt egy lapos feltét is hozzá, amivel az üveget lehetett vakarászni. Az azért lett volna jó nekem, mert akkor az alga nem megy vissza a vízbe, szanaszét repkedni, hanem azt is beszívja.


Próbáltam használni, de mindig felidegesített, mert nem volt neki mindegy, hogy kicsit ferdén tartom, vagy egyenesen, és az sem, hogy milyen magasságban. Ha kicsit feljebb akartam tisztítani az üveget, akkor egyből le is állt.

Lehet, hogy havonta egyszer vettem csak elő, nemtudom, de

kb 3x használtam. Egyszercsak a motorkájához befolyt a víz, és egyből be is döglött.


Még erre is figyeljek, miközben az akváriumot nézem, hát nem lehet. Ez egy kínai hulladék.

2013. máj. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Platypus ***** válasza:

Egy megfelelően gondozott és rendesen összerakott akváriumnál az égvilágon semmi szükség nincs arra, hogy az ember összeszedje a koszt, de megtartsa a vizet. Ha a heti 30% vízcserével nem jön össze az aljzatpucolás, akkor valami komoly gond van.

Következik ebből, hogy a motoros kütyük marhára nem praktikusak, ellenben jó drágák.

2013. máj. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Vettem hozzá én is még egy elemet, hogy hátha csak az a baja, de nem az volt, mert nem indult el többet.
2013. máj. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
De amúgy rá lehet kötni egy csövet is, és akkor átnyomja a vizet a vödörbe, ez másodlagos dolog. De akkor is szar, mert amilyen törékeny vékony plexi szerűségből van, én úgy emlékszem, hogy az első összerakáskor kicsit megrepesztettem az egyik csövét.
2013. máj. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez csak 1 dologra jó. Ha az akváriumod lent lenne a földön, és másképpen nem tudnád átszívni a vizet, akkor ez átvinné a vödörbe, ha ráhúznál egy csövet.
2013. máj. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
maradok a csőnél.hagyományosnál.
2013. máj. 30. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!