Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyit kell ennie 1 teknősnek...

Mennyit kell ennie 1 teknősnek? Azt már megtaláltam itt, hogy elég 2 naponta etetni.

Figyelt kérdés
Találtunk ma 1 teknőst.Az egyik ismerősöm szerint a méretei alapján 9 év körüli lehet.Még nem tudjuk megtartjuk-e,de addig is tudni szeretném,hogy mennyit kaja kell neki.
2009. okt. 6. 17:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Az nem mindegy, hogy milyen teknös, mert nem egyformán kell etetni. Egyébként hetekig nem lesz baja, ha nem kap semmit, jobb, mintha valami olyat adsz neki, amitöl megbetegszik.
2009. okt. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia.Nem mindegy hogy vízi vagy szárazföldi teknős,és azon belül,a faja sem mindegy.Nagyon gyakori a vörös fülü ékszerteknős.( ahol az embernek füle lenne,ott neki,egy vörös "paca" van.Ha az,akkor,és ha valóban ennyi idős,és már elég nagy,akkor hetente kell etetni.Ha még kicsi,akkor 3naponta.Halat eszik,növényi táplálékot,gyümölcsöt.De a fő,a hal.Ilyen kis mirelit halacskákat kell neki adni.100ft körül van egy lap(kb 20hal) én 2 teknősnek,11évesek de nagyon picik,egy fél ilyen lapot szoktam adni.Salátát káposztát almát és egyéb dolgokat szivesen esznek.Ha szárazföldi,azthiszem salátát eszik,de arrol nem tudok sokat.Vidd el a boltba,kérdezd meg,kérdezd meg mit adj enni,és mekkora akvárum kell neki.Ha vízi,akkor kilépő kell szárazföld gyanánt,és világítás.Üdv Lucky.Ja és ilyen hidegben fűtő is kell neki.De nem kell azért megfőzni vele!:).
2009. okt. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Jah,még annyit.Engem ugyan nem zavar,de nagyobb az esélye a hasznos váálasznak,ha nem a HALAK,AKVARISZTIKA részbe írod,hanem a hüllőkhöz.
2009. okt. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Piros csíkot láttam a feje 2 oldalán.Betettük vízbe és utána bele is csinált.Kicseréltük a vizét és adtunk neki 1 db szárított halat(a párom elment és vett neki kaját),amit meg is evett.
2009. okt. 6. 19:20
 5/8 anonim ***** válasza:
A szárítottat nem pártolom.De amúgy egy nem elég.Minimum 5dv ot kéne a kis halakból adni.A legjobb a mirelit lenne.Nem sok pénz.Olcsóbb is mint a szárított.Azzal nincs is dolog csak a méhűtőbe betenni(mármint a gyártásra értem,tehát ezt nem kell szásítani gépben meg mittudom én,tehát kevesebb a dolog vele,gondolom így olcsóbb is..
2009. okt. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kapott még 1et,de azt már nem ette meg.Találtam egy oldalt és ott sok mindent leírtak a tartásáról.Most okosítom magam:)A neki való halat készen fagyasztva lehet kapni vhol?
2009. okt. 6. 20:21
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem sejtem a hészen alatt mit értessz.Nem kell se sózni,se borsozni,sőt,még pácolni sem:).A beleket és a csontot is benne kell hagyni.A belekből vitaminokat kap a teknős,a szálkákból a páncélja felépítéséhez szükséges anyagohat,a húsból fehérjt és egyéb tápanyagokat.Tehát csalihal szerüségeket kell venni.100 ft körül van egy lap,mint már írtam,Pesten majdnem minden állatkereskedésben lehet kapni.Még a kicsikben is.Szóval,nem valami ritkaság.Azt ,a kiválasztott mennyiséget felolvasztod(én csapból folyó meleg vízben szoktam) és utána odaadom nekik.De külön tálban etetem,nem az akváriumban,met szennyiezné a vizet,és büdös lenne.Züldségeknél és gyümölcsöknél a fő,hogy ne legyen permetszeres.Én pl az almát megpucolom,a salátát pedig jó alaposan megmosom.kissebb csíkokra vágom és mehet a békáknak.Szeretik a hínár féléket.Nekem az akváriumban elszaporodott régen az átokhínár,én azt is adtam nekik időnként:).Üdv Lucky
2009. okt. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.A békát az egyik ismerősünknek adtuk,mert sokba került volna biztosítani a helyet neki és most erre nem futi:( de legalább jó helyen lesz.A kisfiamnak hiányzott első este,a lakásban nincs állatunk és neki ez most új volt:)
2009. okt. 9. 12:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!