Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 30 literes hordóba hogy...

30 literes hordóba hogy csináljam a szűrést? (250 litereshez)

Figyelt kérdés
Nemrég építettem, rendesen működik. Mechanikai és biológiai szűrésre csináltam természetesen. Problémáim: nem tudom milyen arányban legyen a két szűrés típus és, hogy honnan tudnék szerezni nagy szivacsokat, amik nem kerülnek vagy 10 ezerbe. Köszönöm előre is.
2013. jún. 1. 16:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

A vízálló szivacs nem olcsó, de csak olyan jó, és még mindig nagyságrendekkel olcsóbb és ár/érték arányban jobb, bármilyen más szűrőanyagnál.

Itt van klasszik "kékszivacs" különféle sűrűségben:

[link]

2013. jún. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 YourDestiny ***** válasza:

Milyen arányban? Hát egy 30 literes hordó szerintem nem lesz hatékony mechanikaiban, és nem is kell annak lennie. Lassú lesz az áramlás, ahogy illik. Persze ha egy külön vízpumpával meghajtod a vizet, a külső cucc meg felszedi, az más. Szivacsból ez nem elég?


[link]

2013. jún. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Obiban, praktikerben egy nagy zsák lávakő mennyibe kerül?

Lehet azt kéne belerakni. De lehet hogy az is drága, persze.

2013. jún. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Nem muszáj telerakni szűrőanyaggal.


Nekem a 200 literesemhez csak egy 5 literes tartály van tele. Vettem ilyen boka/térd harisnyákat és abba raktam bele a szűrőanyagokat, mert ha ki kell szednem, így könnyebb kipakolni.

2013. jún. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
lávakövön, siporaxon és perlonvattán gondolkoztam még a szivacson kívül. Ez a tábla szivacs lenne a legjobb tudom, de vagy 3 db kéne ebből és akkor talán a hordó harmada telne meg vele.
2013. jún. 1. 17:14
 6/16 anonim ***** válasza:

Nem muszáj bele szivacsot rakni, perlon vattát sem.

Lehet csak köveket, meg krumplis zsákot összegyűrve ha van olyanod.

2013. jún. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 YourDestiny ***** válasza:
Valamennyi szivacsot én azért tennék bele. Legalább egy keveset. Előszűrőnek meg vegyél gégecsövet. Tökéletes, és filléres cucc. A perlonvattát ne tedd bele. Egy ekkora hordón eleve is nehézkesen fog átjutni a víz, nem mégha egy extrasűrű közeggel ráfojtasz.
2013. jún. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Olyan szűrést szeretnék összeállítani, ami végleg megoldaná a vízszűrés gondját. Eddig csak belső szűrőkkel bohóckodtam, de itt az ideje komolyan csinálni. Ezért kérdeztem a ti tanácsaitokat, hisz nekem ez lesz az első külső szűrőm. (Azt elfelejtettem mondani, hogy egy 3000 l/h-s atman pumpát vettem, remélem ez csak elég)
2013. jún. 2. 13:05
 9/16 YourDestiny ***** válasza:
A 3000 nem elég, hanem sok lesz. Mivel a rengeteg szűrőközegen úgysem fog keresztül rohanni a víz, felesleges túl erős vízpumpa, csak el fog levegősödni. Remélem fojtható, legalább 1500-ra.
2013. jún. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
egyik ismerősöm ilyet használ és nincsen vele problémája. Kellett ilyet vennem, mert ez képes elég magasra nyomni a vizet, kb majdnem 1,5 méterre kell neki, így a teljesítménye is fog rendesen csökkenni.
2013. jún. 2. 13:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!