Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért ugrálnak a halak?

Miért ugrálnak a halak?

Figyelt kérdés
2009. okt. 6. 23:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
20%
Hogy ugrálnának?lábuk sincs!
2009. okt. 7. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
75%
ki az akvariumbol, te nagyon vicces
2009. okt. 7. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
20%
mert akkor fürdenek!
2009. okt. 7. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Salx Narval ***** válasza:
25%
Egy kicsit konkrétabban, ha lehetne,kedves kérdező.Mire is vagy kíváncsi?
2009. okt. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Salx Narval ***** válasza:
37%
07-07-Nem jól tudod,a halak a vízben fürdenek és kiugorva száradnak.D.
2009. okt. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
83%

A sok Humor Herold közt,elfér egy normális válas is gondolom,hisz ez nem a Showder Klub.Szoval;Rossz vízminőség,nem megfelelő tartási körülmények eredményezheti ezt.De sok dolog kiválthatja.Ha örülnek is igrálhatnak.Az enyém ha kaját kap ugrik egyet.Remélem nem ugrik ki,mikor etetem...Szoval sok dolog okozhatja,de egy hasonló kérdés volt nemrég"Miért ugranak ki a halak az akváriumból?" vagy valami hasonló.Abban sok hasznos válasz volt.Legalább is több mint itt...De ez volt ott a legjobb válasz szerintem.;

Több oka is lehet.Lehet a rossz vízminőség miatt(méreganyag).Lehet azért, mert megijed valamitől.A labirintkopoltyús halaknál előfordulhat, hogy akkora sebességgel jönnek fel levegőt venni, hogy kirepülhetnek az aksiból.( Ezeknél a halaknál, a megfázás miatt is takarni kell az aksit) Ha élősködők vannak rajtuk, így próbálnak menekülni.És vannak olyan halak is, akik jókedvükben ugrándoznak, vagy esetleg, bogarak után ugranak.Egyszóval érdemes takarni, vagy a vízszintet alacsonyabban kell tartani.A rákok és a garnélafélék, pedig kimászhatnak.SN.

Remélem segítettem.Üdv Lucky.

2009. okt. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__4..


Kérdés:

Nekem is szoktak ugrálni a halak, ha kaját kapnak, főleg a dániók. Én mindig arra gondolok, hogy "ráugrik" a kajára...(Valami ilyesmit gondolhatnak: Enyém!)...:D

Igen, rossz vízminőség, méreg, ragadozó üldözi a kishalat, az megijed, és kiugrik az akváriumból. Labirintkopoltyűs halak olyan gyorsan úsznak fel levegőért, hogy kiugrik az akváriumból. És vannak olyan halak, amik szeretnek a víz "felett" uszkálni, sőt, némelyik faj még képes a levegőbe ugrani, ezek is kiugorhatnak. (pl. Baltahasúlazac)

Typhoon.

2009. okt. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
71%
Hogy ne lenne sok humor herold,amikor egy értelmetlen kérdést tett fel a kérdező!ha arra kíváncsi,hogy miért ugranak ki a halak az akváriumból azt kell kérdezni!amit ráadásul már kérdeztek ezért tök feleslegesen tette fel itt még egyszer.
2009. okt. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
83%
Akkor ne a "Válasz" gombra kattints hanem a "Baj van ezzel a kérdéssel?Jelezd a moderátorok felé!" gombra klikkelj.Ha a Válasz gombot nyomod,akkor pedig normálisan válaszolj,vagy linkeld be az előzőleg feltett kérdést.Lehet ujj itt az oldalon az illető,és nem nyálazta át mind a 128 oldalt ahol válaszok vannak.A keresőbe pedig nem mindegy milyen címszóval keres rá,tehát,ha nem vette észre az előzőt,nyitsd fel a szemét,tehát dobj egy linket...Üdv mindenkinek,Lucky.
2009. okt. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
91%
Lol,jó,hogy nem kell engedélyt kérni a válaszhoz!A kérdés feltevésekor KIÍRJA BASZOTT NAGY BETŰKKEL,hogy nézd meg volt e már ilyen kérdés,sőt felajánlja a hasonló kérdéseket is!Visszavehetnél kicsit,abban,hogy eldöntsd helyettem mire válaszolok és mire nem,amúgy tizenöt éves akvarista tapasztalattal segítettem sokat (ezen az oldalon is )azoknak az értelmes kérdéseket feltevőknek akik meg tudták fogalmazni,mi kínjuk van.bár nem firkálom oda minden válaszom végén,pl,hogy szerencsés.Nem veszekedni akarok,hiszen akaratlanul is olvasom a válaszaidat amik jók általában és sokszor azért nem válaszolok mert már leírtad te vagy más a helyes választ,és értelmetlen csak helyeselni,hogy jó.most is nézd meg a kérdező kommentjeit.ja,hogy nem látod?én sem magasról lesz@rja,csak unalmában belökött egy kérdést és ennyi.nem is kíváncsi a válaszokra.
2009. okt. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!