Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Igaz, hogy a növényes halelede...

Igaz, hogy a növényes haleledel kevésbé terheli a vizet?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor miért? És a lefagyaszott és száraz között is van ilyen téren különbség?

2013. jún. 3. 21:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
normális esetben mindet megeszik a halak, a halkaki meg ugyanannyira terheli a vizet.
2013. jún. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

A növényinek kisebb a beltartalmi értéke, fehérje tartalma.

A fagyasztottnak ha a száraz tápot hasonló, a fagyasztott kajával azonos nedvességtartalomra emeljük, akkor a fagyasztott nyer. És mivel magasabb a fehérje tartalmasabb az ürülék is. Így szerintem igaz jobban terheli, viszont az egyhangú növényi kaja meg a halaknak nem tesz jót.

2013. jún. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 YourDestiny ***** válasza:
Xandir, szerintem ezt a kakis dolgot gondold át, mert szerintem meg nem ugyanannyira. És igaz, a növényi kaja kevésbé durrant oda. Joci leírta a lényeget. Nem mindegy, a hal mit eszik meg, mitől szarik. Ezenkívül a növényi alapú táplálék könnyebben is emészthető, de egy a fontos, azt adj a halaknak, amilyen táplálásra a természetben specializálódtak. Vagy legalább is valami hasonlót. Mehet növényi alapú, de tedd változatossá az étrendet.
2013. jún. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Na ezt most megírtam rendesen. Még egyszer:


A növényinek kisebb a beltartalmi értéke, fehérje tartalma. Ha a száraz tápot a fagyasztott kajával azonos nedvességtartalomra emeljük, akkor a fagyasztott nyer. És mivel magasabb a fehérje, tartalmasabb az ürülék is. Így szerintem igaz jobban terheli, viszont az egyhangú növényi kaja meg a halaknak nem tesz jót.

2013. jún. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Az akváriumozás nem könnyű feladat.A halakat nem szabad túl etetni,mert bepolárosodik a víz./teljes vízcserével oldható meg.Az én 100 l es akváriumomban vettem egy jó minőségű szűrőt,mikor már nem fújja a buborékot tisztítom.A nitrát ami lerakódik az üvegedény aljára,könnyűszerrrel távolítsuk el.Egy gumicső végére dugott harang kell,amit az aljára kell helyezni és megszívni a csövet.természetesen vödörbe menjen a piszkos víz.Kb 2 -3 vödör lejön vagy több attól függ mennyire piszkos.Majd kb 25 fokos vizet töltsünk bele,amiben elkavartunk egy evőkanálnyi sót.Ez számos betegségektől véd.Ha pici az üvegedény,kevesebb kell.Majd a belsejét töröljük le ,az üveg falát szivaccsal.ha nincs algásodás hamar készen van.Ez után belinkelem az én akváriumomat.Nem sok munka van vele.Kimutatták a halakkal való foglalatoskodás nyugtatja a lelket.Ebben van valami.Ezután az ígért link,amibe az akváriumom látható.
2013. jún. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"A nitrát ami lerakódik az üvegedény aljára,könnyűszerrrel távolítsuk el"


Nincs több kérdésem:)

2013. jún. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"A halakat nem szabad túl etetni,mert bepolárosodik a víz./teljes vízcserével oldható meg."


Ha van még ilyen küld el légyszi nekem üzibe.

2013. jún. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
2013. jún. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
uh. nehezen lehetne giccsesebb ez az aki. valami színezett aljzatot nem akarsz?
2013. jún. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
2013. jún. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!