Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez az élőkő-mennyiség megfelelő?

Ez az élőkő-mennyiség megfelelő?

Figyelt kérdés

142 literes tengeri akváriumba 10 kg élőkövet tennék. Tudom, hogy a 10%-ot betartva 14 kg kéne, de ez így működőképes?

Csupán 1-2 igénytelen lágykorall (1 xenia sp, 1 lythophiton)

és néhány hal lenne benne.



2013. jún. 4. 19:46
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Mi az az élőkő?
2013. jún. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Cerberosz ***** válasza:
Hát ugye az élőkő végzi a bio szűrés úgyhogy ezen nem spórolnék, inkább többet tennék mint 10% vagy ha nincs elég pénzed vennék még száraz követ... arra áttelepülnek az organizmusok és élőkő lesz csak ez idő kicsit ki kell húzni így az indítást.
2013. jún. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Első...

[link]


De b+ nem hiszem el, senki nem ismeri a guglit? Első találat!

2013. jún. 4. 20:12
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem kerget a tatár, szerintem meg lehet venni mindent szép lassan, amikor épp van rá pénzed.


Viszont ne tegyél egyből halat bele, ha jót akarsz, még várj, hogy beálljon az akvárium. Az első hónapban barna algásodni fog, és aztán fog csak stabilizálódni a víz. Addig nem szabad halakat tenni bele.


A 200 literes akvimba asszem 14 kiló kő volt 2 évig.

Nem volt gond belőle, de egy tartályon át szűröm a vizet amiben van 5 kiló koralzuzalék. Meg korallzuzi talaj is van benne 10-14 kiló. Én mindent részletekben vettem. Vollt mikor ezzel a szőlő algával volt tele.

[link]

Most épen a fésüs alga terjed benne. Másképp néz ki, de ez a zöldség úgy 2 hónap alatt benövi az egész akváriumot és jó nitrátszűrő: [link]

De ki kell szedni belőle néha, mert gondot okoz ha sok van. Állítólag a tápanyagot elszíja a korallok elől, vagy ha elhal, bebűzöli a vizet. Néha ki kell gyomlálni, kitépni a felét mittudomén 2 havonta. Muszáj, akkoris ha jobban mutat a sok zölddel.



Csináltam egy kisebb akváriumot nemrég, 100 liter víz.

[link]

Az ilyen formájú megkövesedett korallok (kövek) súlyra könnyebbek, mint egy tömörebb kő, csak ki kell válogatni.

A felület megvan így is, de súlyra adják és ez kicsit olcsóbb. Fekete kábelköteglelővel összekötöttem, így stabilan áll a sok kis kő egymás tetején, nem tudnak leborulni. [link]


Van ilyen színes discosoma: [link] Azt szeretném, ha ez beborítaná a nagy barlangot, amit építettem, de csak Kb 3 körrel lett több 1 hónap alatt, szóval el fog tartani egy ideig :)

A discosomákat gyűlyteném:

[link]

Sok színű létezik belőle, leginkább ez tetszik: [link]


Szép kis korall a clavularia is:

[link]

Kis zöld, mintha fű lenne. Nem szabad sok fény alá tenni, mert benövi a zöldalga és megfolytja.


A clavularia nem eszik semmit, úgy mint a xenia, a lithopiton sem, csak fényre nőnek. A clavularia a nagy sodrást szereti, ez ilyen kis apróbb korallocska.


Egyébként jobb lett volna ha én is várok még a kis tengerivel és még nem raktam volna bele halakat, mert most így több vizet kell cserélnem, nehogy bajuk legyen. Kis sárga gébnek, rákocskának, ennek-annak. Kicsit siettem vele, és ez még barna algásodik.

2013. jún. 5. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hable, nagyon szépek az akváriumaid! *w*

Én is valahogy így gondoltam, először beindítom 10 kiló kővel, úgy menne egy ideig. aztán amikor szert teszek még egy kis pénzre jönne a többi dolog, végül pedig az élőlények. Tehát akkor így működne. Köszi! :)

2013. jún. 5. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!