Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha az akváriumom kútvízzel...

Gregory730 kérdése:

Ha az akváriumom kútvízzel töltöm fel ami eléggé vasas, az baj? Okozhat valami problémát a túlzott vas mennyiség, kiülhet az akvárium falára a vas?

Figyelt kérdés
2011. okt. 4. 08:27
 1/8 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem még mindig jobb, mint ha klóros vizet tennél bele.
2011. okt. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem az akvárium üvegére fog kiülni a vas, hanem a halak szervezetének nem tesz jót! Inkább ne töltsd fel vele, nehogy gond legyen, és itt nem csak a vas okozhat gondot, hanem még más vízparaméterek is, amikről esetleg nem tudsz. Meg hát én nem tartom túl sterilnek a kútvizet. Töltsd fel rendes csapvízzel, úgyis 3 hét üresjáratás kell, mielőtt a halak belekerülnek. Aztán a heti 30% vízcseréknél hagyod 1 napig állni a vizet és kimegy belőle a klór. Hány literes az akváriumod? Még ha 1000 literes is lenne (amit kétlek), akkor is csak 5-600 Ft-odba kerülne a víz...ennyit igazán rá lehet áldozni szerintem.
2011. okt. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
csak két 80-asom van. CSak azért is kérdeztem mert nekünk évek óta nincs bajunk tőle, meg a jószágok is azt isszák(kecske csirke macska) és semmi bajuk.
2011. okt. 4. 09:01
 4/8 anonim ***** válasza:
Persze, hogy nincs bajotok tőle. De egy hal, ami egész életében abban a vízben él...gondolj bele! Meg hát azért a méretük sem azonos pl. egy macskáéval. Ennyi csapvizet ne sajnálj...ha mindkét akváriumot csapvízzel töltöd fel, akkor se kerül 100 Ft-ba az egész...ha meg ennyit sajnálsz rááldozni, akkor nem neked való az akvarisztika!
2011. okt. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Platypus ***** válasza:
Ha isszátok és tudjátok hogy vasas, akkor gondolom be van vizsgáltatva a kút. Elő kéne keresni a papírt és megnézni, pontosan mennyi is az a vas. A sok vas a vízben alapvetően nem probléma, inkább a növények anyagcseréjébe zavarhat bele. Ráadásul az ilyen vas általában nem jó a növényeknek, külön kell még a felvehető formájú vasat is adagolni, ami már könnyen sok lehet. De előszöt is tudni kéne, mennyi is az az annyi.
2011. okt. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
nem én sajnálom rá a vizet hanem a szüleim, azért köszönöm a válaszokat:)
2011. okt. 4. 10:13
 7/8 anonim ***** válasza:

A halak, amiket tartasz alapvetően nem kútvízben élnek. A legtöbb lágyvizes, tehát kevés ásványi anyagot tartalmazó esővízben érzik jól magukat. Ha már valamivel, akkor inkább azzal töltsd fel, ha nem túl szennyezett a környék. Persze nem magában ezzel kellene, mert a túl lágy sem jó, be kell állítani.


A másik probléma a vassal, hogy nem kelátolt, hamar ki fog válni és oxidálódni. Ez pedig tönkre fogja tenni a szűrőanyagaidat, a szűrődet, mindent. Meg persze a halakat is megöli.

2011. okt. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
hmm értem, köszönöm
2011. okt. 4. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!