Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit történt akvaristán a...

YourDestiny kérdése:

Mit történt akvaristán a fotókkal?

Figyelt kérdés
Tudja valaki? Mind meghalt.

2013. jún. 6. 21:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

A szerverterembe újra kellene indítaniuk a webszervert mert a képek elérési útja "function.getimagesize" pontosabba stop és start nem restart tehát a php motor valószínű elvesztette az útvonalat, tehát a fotók elérési útvonala nem stimmel, beállítják és oké lesz nem vesztek el.


De csak tipp, cenz régen volt hogy php. e107 hez értettem meg még egy két motor.

2013. jún. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
az akvaristával mindíg van valami gond, kezdem unni
2013. jún. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Én nem nézem és akkor nem idegesít.
2013. jún. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Kösz Joci. Remélem, nem vesznek el, mert agyamra menne újból egy rakás fotót feltölteni meg szerkeszteni a blogokba, stb. Érdekes mód amúgy a képek elnevezése megmaradt. Meg az újonnan feltöltött fotók élnek. De hát mit vacakolnak már?
2013. jún. 7. 20:16
 5/16 anonim ***** válasza:
Mért jó hogy töltöd fel a fotóidat?
2013. jún. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

namégegyszer.


Mért jó hogy oda töltöd fel a fotóidat.

2013. jún. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

?


most meg ezt hagytam ki.

najó, megyek aludni

2013. jún. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Nah végre megszületett a backup.

Hable, hová kéne feltöltenem? Hová kéne blogot írni, hol kéne különböző DIY írások után keresgélni, mikor az egyik legnépserűbb oldal, fórum, ami ezáltal a leglátogatottabb is egyben, mármint ami akvarisztikábal kapcsolatos? :)

2013. jún. 8. 11:52
 9/16 anonim ***** válasza:

Részben igazad van, ugye vannak a felhasználók, akik látják, hogy van egy totál felkapott oldal, akkor azt fogják használni. Ott lesz egyre nagyobb tömeg, de ez okozza a bajokat is.


Hogy én mért nem csinálnék egy fórumot, ahova lehet regisztrálni, meg feltölteni képeket, elmondom.


Vannak emberek, akik köcsög indokból megpróbálják feltörni az oldalt, ami néha jó, mert rávilágít az oldal hibáira, de ha mondjuk csak az egy 1 hónappal ezelőtti backup kerül vissza annak senki sem örül, tehát mindennap kell menteni az adatokat automatikusan.

A képeknél húzós, mert ha a képekről backupot csinálnak, akkor az nem fog elférni, mert dupla annyi hely, így azokról nem is érdemes, de szerencsére képeket törölni nehezebb.


Ha már felkapott lenne az oldal, és a saját portálrendszeremben csinálnék egy új funkciót, akkor elkezdenének sírni, hogy jaj nem tetszik kérem vissza, meg szavazást indítanának a fórumon ellene.


Ha épp haldolkik a server, elkezdenének e-mailen, telefonon, skipe-on, gtalkon bombázni a kérdéseikkel és a felháborodásukkal.


Ahhoz hogy rengetegen feltöltsenek úgy ahogy a fényképezőgépból kijön a 10 megapixeles kép, ahhoz kell csinálni egy konvertálót amit lekonvertál, mert annyi hely a földön nincs. Viszont az lassítja a servert. Ezt elkerülendő kiírhatnám, hogy csak 400x400pixeles képet lehet feltölteni, de ettől hőzöngenének, hogy ez szar minőségű. Persze fizetni a servert nekem kéne, főleg ha nem akarnám telebaszni reklámokkal, mert ugye azt sem szeretik.


Ha a server elszáll, és nem az én hibámból, tegyük fel a sok adat elvész, akkor kapjak a fejemhez, mert elvesztek egy csomó usert.


Arról nem is beszélek, hogy muszáj felvenni moderátort, mert képtelenek úgy viselkedni ahogy kéne, és utána az adminnak írnak, hogy rúgja ki a másikat, törölje a hozzászólást. Ha kiírod, hogy a fórum moderátort keresel, akkor a 6 éves gyerektől kezdve a 90 éves papáig mindenki jelentkezik, nyomja ezerrel magát, és ha nem őt veszed fel adminnak, mérges lesz. Aztán felveszel valakit, mert bízol az ítélőképességében, ő meg lemoderál 3 kérdést, és eltűnik.


Külföldi spam robotok bele spamelnek, bár ez még kivédhető. Inkább ami veszélyes és előfordul, hogy maga a user kezdi el spamelni a fórumot, és ha törlöd, visszajön más néven. Az ip alapján való tiltás a kábelneteseknél a fix ip-seknél bejön, de az adsl-eseknél nem mert ők minden csatlakozásánál új ip-t kapnak így van aki 10 percen belül 5 különböző Ip-ről fel tud jönni.

Tartományokat bannolni jobb lenne, de akkor meg olyan embert is kidobsz, akinek köze nincs hozzá. Cookie-t is lehet csinálni, az alapján törölni a felhasználót, de ez kiküszöbölhető azzal, hogy ő különböző browserekből jön fel (mozilla, ie, chrome) illetve ha rájön, hogy a coockie-vel van gáz, akkor csak azt törli, aztán jön is vissza és nyomja tovább a hülyeségeit.


Jó, mondjuk ez egy olyan fórumra igaz, ahol nagyon sok ember van, mert egy 50 emberes kommunitit még könnyű kordában tartani, de fölötte már kicsit húzós.


Szóval inkább csodálni kéne azt hogyha valaki ezek után még képes egy fórumot csinálni és foglalkozni vele.

Én tisztelem őket, de nem terhelem magammal :D


Egyszer mentem fel az oldalra priviben írogatni valakinek amikor egy vásárlást akartam lerendezni, de már attól is hülyét kaptam, mert egy napig nem sikerült megnéznem az üzimet. Ritkán mentem fel az akvaristára, de ha kicsit több időt ott akartam nézelődni, valami probléma mindig volt vele. Bár lehet, hogy ez csak régebben volt. Nemtudom, hogy ez mostanában mennyire jellemző mert azta rá sem nézek.


Én úgy gondolom azért lehet csinálni egy honlapot, vagy egy blogot külön is, nem kell ahhoz csatlakozni senkihez. Persze tudom azért mész oda, mert ott lehet tömörülni, egy adott témában, és az tök jó, mert sokan olvassák és nézik, hát igen.

2013. jún. 9. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Egyet kell értsek hablével, ez bár már szinte alig értek a dolgokhoz, és most nincs kedvem googlizni de ezeknek az oldalaknak egy a sorsa.


Nagyából így néz ki: van egy szerver a teremben, azon van egy sávszél mondjuk 100Mbit de lehet Gbit is beledobnak egy rakás vinyót kiadják bérbe a tárakat, vagy be lehet tenni egy adott havi összegért egy merevlemezt, egy domain név kell és mehet az oldal.


Utána növekszik az oldal terhelés ha befut az oldal, egyre több a kifagyás, a szerverteremből jön a csipogás hogy túl nagy a processzor terhelés nagyobb csomagra kellene menni, persze ez plusz költség.


Még népszerűbb lesz az oldal, marad a külön szerver összepakolás ami már nem kevés pénz, tehát saját szervert visznek be a szerver terembe, ezután szokott jönni a támogatók keresése "sajnos saját erőből nem tudjuk fizetni a szervert" esetleg marad a reklám felület, de az klikkre fizet és a reklámozók se hülyék 2-3 hónap után leveszik a bannert mert aki akart szétnézni a reklámozott oldalon az már megtette.


Esetleg marad lehetőségnek az oldalhoz kapcsolódó webáruház üzemeltetés ami plusz pénzt hozhat.


De a saját szerverrel is lehetnek problémák a szerver teremben, ha nincs ott rendszergazda fizetve akkor csak restart kérhető, utána meg csak remélni lehet hogy működik a távoli asztal kapcsolat meg az ftp.


Tehát a lényeg nagy meló és pénz ez, persze egy egyszerű html oldal esetében nem állhat fenn ez, annak nem növekszik a menet közben az adatbázis terhelése mivel fix a mérete, de azon nincs fórum, meg képgaléria, shoutbox és egyéb pulingok.

2013. jún. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!