Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vettem egy használt külső...

Vettem egy használt külső szűrőt. Milyen szűrőanyagokat és milyen sorrendben helyezem el azokat? Azért ha lehet ne kerüljön nagyon sokba.

Figyelt kérdés
2013. jún. 7. 07:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Alulról felfelé: kerámia,szivacs, eztán vmi biológiai szűrőanyag pl siporax. A tetejére még mehet egy kis perlonvatta,de nem kötelező.
2013. jún. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A kerámia helyett használhatok összetört virág cserepet ? A szivacs milyen sűrűségű legyen?
2013. jún. 7. 10:21
 3/6 anonim ***** válasza:
Ilyen kerámiára gondoltam. [link] Nem használhatsz virágcserepet :D
2013. jún. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Lávakő zúzalék megfelelő a porcelán helyett ?
2013. jún. 7. 19:25
 5/6 YourDestiny ***** válasza:
Se összetört cserép, se lávakőzúzalék. Alulra olyan cucc kell, ami jól átereszti a vizet akkor is, ha a köztük lévő rések kezdenek berakódani kosszal. A kerámiát azért írták, mert lyuk van a közepén, tehát nem fog eltelítődeni, ezért nem fog bypassolni vagy leállni a szűrő, ha hosszú ideig nincs takarítva. Van, aki alapból szivaccsal kezd, de ennek az eredménye a gyakoribb takarítás. A külső szűrőt meg ugye a lehető legritkábban bontjuk meg, ez fontos. Szóval a másik kérdésnél javasoltam a gégecsövet. A legolcsóbb megoldás, és egyben jó is.
2013. jún. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 YourDestiny ***** válasza:
Ja igen. Ha két szivacssűrűséget használsz, akkor alulra TM10, felé TM20 menjen. Durvábbtól haladunk a finomabb felé, a víz irányát tekintve. Természetesen bútor meg akármilyen szivacs nem jó.
2013. jún. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!