Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy külső szűrőbe jó ez a...

Egy külső szűrőbe jó ez a megoldás? Alulról felfelé haladva: lávakő darabok, szivacs, siporax, szivacs.

Figyelt kérdés
2013. jún. 7. 19:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
2013. jún. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
igen érdemes úgy hogy az 1. szivacs ritkább fajta a 2. meg sűrűbb legyen
2013. jún. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 YourDestiny ***** válasza:

Ha ülepítő rendszerű, akkor nagyon nem. Alulra véletlenül se tegyél lávakövet, mert ha berakódik, úgy leáll a szűrő, hogy csak na. Előszűrésnek gégecsövet vagy olcsó kerámiát tegyél. Aztán szivacsot, majd a bio szűrőanyagot, és a tetejére az utószűrés. Bár én jobb megoldásnak találom, ha a bio elé (tehát alá) két réteg szivacs kerül. Tisztább vizet kap a bio. A lényeg úgy is az, hogy a biológiai szűrőanyaghoz a lehető legszűrtebb víz jusson. Akkor minek az utószűrés? Szőrszálhasogatás, szükség nem nagyon van rá. Szóval a javaslatom:


Vegyél 16 millis gégecsövet alulra, vagdosd fel másfél centis darabokra. 50 forintból meg van az ülepítő, áramlást megtörő előszűrő anyagod. Rá olyan 5 centiméternyi réteg szivacs, aztán felé meg a lávakő és Sipo.

2013. jún. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Én az aljába kevés sipraxot raknék ami megtöri és elosztja az áramlást + biológia szűrést is végez, aztán egy réteg szivacsot ami a nagyobb szennyeződéseket megfogja, aztán sok siporaxot, végül a tetejére perlont (vagy vatelint ami olcsóbb, de ugyan olyan jó).

Az olcsó kerámia és a gégecső szerintem csak foglalja a helyet. Nekem is olcsó kerámia meg biolabda volt a szűrőmben. Amikor kicseréltem siporaxra, megszűnt a fonal algám.

Persze ez attól is függ, mekkora a szűrő és az akvárium, és hogy milyen típusú az aksi. Az enyém növényes..

2013. jún. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 YourDestiny ***** válasza:
Alulra pazarlás. Egyrészt nem fog jó bioként működni, mert eltömülnek a járatai, másrészt a gégecső ugyanazt a feladatot látja el alul, és az 1 százalékába kerül.
2013. jún. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 YourDestiny ***** válasza:
Szóval jó dolog a Siporax bizony, de ha te betetted alulra, hát elég elvetemült vagy. Vagy milliomos, akinek sok a felesleges pénze :)
2013. jún. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"...nem fog jó bioként működni, mert eltömülnek a járatai" Ez tapasztalat, vagy csak kikövetkeztetted, hogy valószínű eltömődhetnének? :D

Sajna nem vagyok milliomos, ez egy egyszeri beruházás volt, kimért siporaxot vettem, úgy olcsóbb. Szerintem megérte. Persze működhet a feldarabolt gégecsővel is, de ha tökéletesre ki akarod élezni a szűrésed, akkor minden baci számít!

2013. jún. 27. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 YourDestiny ***** válasza:

Valamilyen mértékben még jó előszűréssel is jut szennyeződés a Siporaxhoz. Mikroszkopikus méretű járatokról van szó. A nagyok már ezt megállapították helyettem, de egyébként elég logikus, nem? Nagyjából annyit érsz el vele, mintha egy olcsó kerámiád lenne alul. A porózus felülete működik, de nagy részét annak is koszréteg borítja. Több haszna van alul az ilyen előszűrő anyagnak, de az legkevésbé sem a jó biológiai szűrés. A Siporaxod gyenge bioként működik. De esetleg próbáld ki, íme egy nagyon egyszerű teszt:


http://www.youtube.com/watch?v=EMjxRSeV_i0


Ha nincs kék lötty, akkor egy pici vízbe rakd, és egy papírtörlőt érints a tetejéhez. Nem fog átjutni rajta a víz.

2013. jún. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ismerem ezt a fajta tesztet, még amikor megvettem a siporaxot, kipróbáltam. Szóval ezzel azt akarod mondani, hogy ha kiveszek pár használt gyűrűt a szűrőm aljából, kiszárítom, megcsinálom a tesztet és működik, akkor nem hiába pacsáltam a pénzemet siporaxra?

Persze azt aláírom, hogy két szűrőtakarítás között folyamatosan csökken a szűrőanyag teljesítménye, de ez igaz az egész szűrőanyagra, csak az alján nagyobb mértékben.

Amúgy nem gondolom, hogy meg fogjuk tudni győzni egymást.. :)

2013. jún. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 YourDestiny ***** válasza:
Igen, a szivaccsal védett Sipot se lesz tökéletesen átjárható egy idő után. Ráadásnak lakják a bacik. De ami lent van, nos, igen. Vegyél ki egyet, hagyd kiszáradni. Meglátod, pazarlás volt. Ha valamire, arra feltennék egy zsák pénzt, hogy töredéke olyan jól működik, mint ahogyan tudna. :)
2013. jún. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!