Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium hűtése pc ventillátor...

Besenyei Sándor kérdése:

Akvárium hűtése pc ventillátorral?

Figyelt kérdés

ha beszerelek az aksim tetejébe 2db 8cm-es pc ventillátort (egy szívót és egy fújót) a pára miatt nem lehet zárlat vagy hasonló gond?

pl egy ilyen : [link]



2013. jún. 10. 22:42
 1/9 anonim ***** válasza:
nem mert akkor kifújja a párát
2013. jún. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszi a gyors választ! am egy 240l-es aksiba ez elegendő hogy 3-4fokot hűtsek a vízen? most olyan 26.5-27.8 között mozog a hőmérséklete de mivel tetőtéri a szobám nem akarom megfőzni a halakat....
2013. jún. 10. 22:48
 3/9 sheex ***** válasza:
Én inkább ha két ventim lenne, akkor mind a kettőt fújásra állítanám és az akvárium fedelét meg kicsit eltolnám, hogy legyen hézag ahol kinyomják a levegőt. Így kétszer annyi levegőt mozgatnának meg, és a befújás miatt nem érhetné őket pára, ami ugye ha nem is sokat, de éri azt a ventit, ami kifújná a víz feletti levegőt.
2013. jún. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Rendben! Köszönöm a hasznos válaszokat! holnap ha lesz rá lehetőségem teszek fel az aksiról képet. Kíváncsi lennék a hozzáértők véleményére! további szép estét!
2013. jún. 10. 23:10
 5/9 anonim ***** válasza:

Én csak elszívom a levegőt, nem fújatom rá mivel labirint kopoltyús halaim vannak a legjobban melegedő aksiban.

Ez a módszer nálam nagyon bevált, 33-35 c.fokos lakásban 29 c.fok körül tartja a vizet.


Az őrült drága amit linkeltél én 1000ft körül vettem egy pc boltban ekkorát, kell egy adapter is nálam 6 volton megy a venti 12v az sok nagyon hangos.


Teljesen mindegy hogy rakod mert a lényeg a párologtatás ha zárt fedőd van elsősorban a csövek hőjének elvezetése a cél és egy légáramlat keltés ami elősegíti a víz párolgását, nem a levegő hűti a vizet hanem a víz párolgása miatt hűl.


Befelé még soha nem fújattam zárt fedelesbe levegőt, illetve próbáltam rövid ideig régen, de az nem csinált elegendő párolgást, nálam két szezont egy darab 8 centis szolgált ki, az 29 főlé nem engedi, kifelé fúj. [link]


A párolgásom az napi 1-2.5 liter nálam , 1 darab ventivel ami kifelé fúj. (a fekete szalag fölé töltöm 1-2 mm el)


[link]


És ennyit pótoltam most reggel, minden reggel feltöltöm az összes aksit. Ez 200 literes aksi, tele volt a flakon

[link]


Nyíltnál más a helyzet, ott rá kell fújatni.

És nincs két egyforma jó megoldás ez a fedéltől világítástól függ.

2013. jún. 11. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nemek fele ekkorán van 2 ilyen, és az se hűt 4 fokot. 2-3 fokot fűt.

De nem is hiszem, hogy több venti jobban hűtene, mert ez az adott víztömeg, és annak a felületének az arányától függ.


Minden esetre mindkettőt úgy kell állítani, hogy nyomja a levegőt a vízfelszínre.

A párás levegő meg úgy is távozik, mást nem tud tenni, az akvárium nem tud felfújódni, mint egy lufi.

2013. jún. 11. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha nagyon gáz a helyzet akkor 25-26 c.fokra ilyennel hűtöm

[link]


Fűtő kell az aksiba mellé

2013. jún. 11. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

De a 12 centis venti jobb,

leglábbis nekem van 8 centis, meg 12-es is, és

1db 12-es felér 2db 8-assal.

Nagyobb a lapárja és alig hallani.


Kell venni egy olyan adaptert, amit DC 3-tól 12 Voltig tudsz kapcsolgatni, azzal be tudod állítani a megfelelő pörgési sebességet. 9 volt fölött, már rendesen sűvít, azért annyira nem kell felkapcsolni.

2013. jún. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mármint félreértés ne essék, a hűtőládánál nem jobb, azt a linket csak most néztem meg, az előbb nem. Az elég frankó.
2013. jún. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!