Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy akvarisztikai web áruházba...

Egy akvarisztikai web áruházban láttam egy akváriumi hűtő ventillátort. Szerintetek érdemes rá kiadni pénzt vagy nem ér semmit?

Figyelt kérdés
2013. jún. 12. 18:42
 1/3 anonim ***** válasza:

"vagy nem ér semmit" a ventilátor a szoba levegőjével hűti a vizet ami megközelítőleg annyi mint az akvárium vizének hőmérséklete, tehát így relative nem hűthet semmit.


Viszont ha azt vesszük alapul példa hogy egy asztallapra vizet öntünk és ventilátorral fújjuk elpárolog rohamos sebességgel a víz, tehát elpárolog a víz ez a lényeg.


Ha magunk felé fordítunk egy ventilátort és meg vagyunk izzadva, melegünk van a hőségben, azt tapasztaljuk hogy fázunk majdnem, mivel a ventilátor elkezdi párologtatni rólunk az izzadságot ami viszont a testünktől energiát vesz el, így az lehűl, tehát a párolgáson van a lényeg.


Ugyanez történik az akváriumban is, a ventilátor elősegíti a párolgást, így energiát, hőt vesz el a vízből így az akváriumvíz a szoba hőjétől alacsonyabb lehet, hogy menyivel az a fedél, világítás kialakulásától függ.


Nyílt, fedetlen akváriumnál többet hűt.

Zártnál viszont a csövek hőjéről is gondoskodni kell, így oda nehezebb a jó megoldás, átlag egy befúj, egy pedig ki tehát két ventilátor a jó, nálam egy ventilátor kifújja a levegőt a zárt fedél alól ez nekem bevált.


Mínusz 2-3 c.fok kb a hűtés a lakás hőjéhez képest, én pc ventilátort használok állítható adapterrel, 12 voltos ventilátor, és 6 volton megy úgy nem hangos.

2013. jún. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Jó, csak drága. Nem?

[link]


Ha te rakod össze, kb 3ezer Ft-ból megvan:

Bármelyik számtek boltba bemész és kérsz egy 12 centis, 12Voltos PC ventilátort.

[link]


Aztán bemész egy műszaki boltba és kérsz egy DC 3-12 voltig kapcsolható adaptert:

[link]



Levágod az adapter végét, a csíkos kábelt összekötöd a venti piros drótjával. A másik kábelt meg a fekete dróttal. Bedugod konnektorba és forog. Ennyi.


Nyitott akváriumra én úgy szoktam rátenni, hogy egy vonalzót ráteszek keresztbe, a ventillátort ráteszem a vonalzóra (kábelkötegelővel vagy egy szál dróttal odakötöm, h ne essen le), aztán fújom a vizet vele.


A 200 literesemre is elég volt 1db 12 centis venti. Kisebb akváriumra is, mindegyikre azt raktam.

2013. jún. 12. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egy adapterre rá tudtam kötni 4 ventillátort is,

több akváriumhoz.

2013. jún. 13. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!