Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A gépházba előre milyen...

A gépházba előre milyen ventilátort érdemes tenni? Van egy 14cm-es ami 1000 rpm-es, vagy egy 12cm-es, ami pedig 2000 rpm-es. Szóval melyik hűtene jobban, a nagyobb, de kevesebb fordulatszámú, vagy a kisebb, magas fordulatszámú?!

Figyelt kérdés
Illetve procira az Arctic Freezer 13 Pro Continuous Operations hűtőben gondolkodok, de elég nagy, befér az egy Cooler Master Elite 431 Plus házba? Vagy ezek a procihűtők azért úgy vannak megcsinálva, hogy bármelyik befér bármelyik házba? (160mm-t ír a hűtőre, és nekem alaplaptól 170mm-em van, csak még ugye egy picivel feljebb kezdődik maga a proci.)

2013. febr. 4. 20:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Befér bőven a proci hűtő. A nagyobb kisebb fordulaton annyit szállít, amennyihez a kisebbnek gyorsabban és ezáltal hangosabban kell pörögni (nyilván kategórián belül).
2013. febr. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A ház gyártójának az oldalán azt láttam, hogy 163mm a max proci hűtő. Ez meg 159, akkor olyan nagy táncterem nem marad a hátlapig. :) Viszont micro atx alaplapom van, abba is belefér a vga-tól és a ramoktól, vagy nem lényeg hogy micro atx a ház?
2013. febr. 5. 00:12
 3/7 A kérdező kommentje:

Bocs, a 159 az nem a CO, hanem a sima Pro 13! Ez utóbbi csak 130. :) De a vga-tól és a ramoktól megfér egy micro atx házban?

És akkor szerintem a 14 cm-es venti lesz.

2013. febr. 5. 01:23
 4/7 A kérdező kommentje:

De több honlapon egészen más méretek vannak, szóval lehet hogy mégis csak 159 ez.

[link]

[link]

2013. febr. 5. 01:30
 5/7 anonim ***** válasza:
A házba egy 19cm-es hűtő is befér, szóval túlparázod (persze a szélső memóriafoglalatra rálóghat, ennek nézz utána (ha mind a négy slot kell).
2013. febr. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2013. febr. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Na így sokára akkor:

A coolermaster oldalán az el van írva!

Furi lenne ha egy 192mm széles házba 192mm-es procihűtő beférne. :) Még ha alaplap sem lenne benne, akkor is necces. ^^ Hát még hogy az alaplap meg a proci stb felvesz belőle. Szal hivatalosan 163mm fér be, ez meg 159mm magas hűtő.

Már megvettem, be is fért szépen, ahogy mértem. A ház oldalához talán egy ujjnyi hely van, a ramokhoz is ugyanakkora távolságra van mint a gyári i7-es hűtő. (Nem is gondoltam hogy még csak nem is közeledik felé, de jól van tervezve.)

A vga-kártyához viszont közel került, ettől féltem a leginkább, hogy ettől nem fér el. (Mert ugye a felső pci foglalatban van a kártya, mert az a pci 3.0 foglalat. Most abba ne menjünk bele hogy elvileg a pci 2.0-ba is belemehetne, nem igen van különbség, de ha már pci 3.0-s a kártya, meg a lap is, és ez a proci is kezeli, akkor azért illik oda tenni.) Néhány mm hely van csak a hűtő és a vga kártya között. Szóval attól is befért.

Úgyhogy meg vagyok vele elégedve, és másnak is ajánlom, a gyári hűtőhöz képest 33 fokkal van kevesebb terhelés alatt. Sajnos ezelőtt 90 fokra is felment pl FarCry3 alatt, most meg 57-58 fok terhelve.

2013. febr. 14. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!