Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Elélne egy természetben élt...

Elélne egy természetben élt hal egy nagyobb akváriumban?

Figyelt kérdés

Ez csak feltételezés: Vennénk pl egy 500 liter felletti aksit, és fognák az akváriumba egy törpeharcsát. Elélne?

Mert, tudom, hogy ez egy "zárt" természet, vegyszerekkel, az akváriumban. Meg nincs hozzászokva, de elélne benne?


2009. okt. 10. 18:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
A törpeharcsa az 100% , és elég egy 40 literes 5-6 darabnak...
2009. okt. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen elélne,hisz ha belegondolsz az "akváriumi halak" nagy része is vadon befogott,nem tenyésztett.Csak meg kell tudni a pontosan az igényeit és akkor ha sikerül megközelíteni akkor nem gond.Az más kérdés mennyire dekoratív de kinek a pap kinek a paplan ugye. :)
2009. okt. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk van az udvarban tó, élnek benne aranyhalak, és van, hogy az újabb generációból olyanoknak adunk, akik aztán akváriumban tartják. Olyankor vízzel együtt vesszük ki a halat egy tartállyal, és bevisszük a szobába aklimatizálódni.
2009. okt. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Törpét még egy hordóban is nevelhetsz, csak elesége legyen........
2009. okt. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%

Előzőnek:

ezt meg honnan szeded? A törpék nem vízben, hanem az erdőben élnek, és a bányában dolgoznak.

2009. okt. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Tényleg lehet tartani törpeharcsát akár 40 literesben is? Mert már én is eljátszottam a gondolattal, hogy fognék két törpeharcsát. De nem fognak megnőni??
2009. okt. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Salx Narval ***** válasza:
Hát azért inkább 200L legyen az a 40L.20-25cm nagyra nőnek 2-3 év alatt és jobb , ha többen vannak.Naphallal jól társítható.Én tartottam szivárványos ökléket, ők jól bírták az aksit és nagyon szép halak.Tartottam, küszt és gébet is,ők is jól elvoltak.
2009. okt. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
54%
Az 1. válaszoló vok. Az előttem lévőnek írom, hogy ha a környezete nem engedi, nem nő meg SEMILYEN hal.Egyik horgászbarátomnak, van egy 6*6m es tava, abban van 8 ponty, és egyik sem nagyobb 2,5 3 kgnál, pedig volt amelyiket nagyobb súllyal vitte oda jó pár éve. Ha nincs rá életterük, nem nőnek, de teljesen elvannak. Oszt társamnak van egy 40 L-es aksija, abban van 2 törpeharcsa, 1 algaevő és még van benne pár hal. teljesen jól megvannak. A törpének nincs túl nagy igényessége. 40 L-esben akár 6-7et is tarthatsz...sőt, még többet. Az egymás szurkálása meg a zsúfoltság szab határt.
2009. okt. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Salx Narval ***** válasza:
100%
19-25-ös válaszadónak: Neked tökéletesen igazad van.Csak tudod nálunk öregebb akvaristáknál,(és persze sok fiatalnál is), más szempontok érvényesülnek.Egy bizonyos állat tartásakor, nem az én igényeim a mérvadóak, hanem a tartandó állaté.Sohasem volt célom az állatok megnyomorítása és lehetetlen környezetben való tartása.Ha nem tudtam valamelyik halnak, viszonylag optimális környezetet biztosítani, akkor inkább lemondtam a tartásáról.Egyszóval tisztelt válaszadó,engem egy 40 literes akváriumban lévő,6-7 vad törpeharcsa,a piaci halárust, és nem az akvarisztikát juttatja eszembe. Nem kívánok beleszólni senki haltartási szokásába, de azt sem szeretném, hogy az oldalon lévő kezdők, az általad jónak ítélt halnevelést tartsák, követendő példának.SN.
2009. okt. 12. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
igaza van az előttem írónak........ Nem egy hűbelebalázs dolog ez, nekem is vannak Piranháim, meg Polypterus senegalusaim, Vitorlásaim, Gurámik és ,eléggé figyelembe kell venni az igényüket ahhoz, normális, látványos Akváriumod legyen!!!!!!!!
2009. okt. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!