Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Valaki engedett már szabadon...

Valaki engedett már szabadon a természetben ékszerteknőst?

Figyelt kérdés
Vagy bármilyen más hüllőt?
2011. márc. 19. 14:31
1 2
 1/20 anonim válasza:
Igen én már engedtem.Volt két ékszerteknősöm és tesómmal levittük őket a homokozóba is:) és beásták magukat a homokba:D
2011. márc. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy végleg elengedte-e már valaki.
2011. márc. 19. 14:43
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem egy jó ötlet. Itt nem őshonos. Csak bezavar a természetes élővilágba.
2011. márc. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Miért kérdezed?

Életben marad (az ékszerteknős)mármint nagy részük, csakhogy az egyetlen magyar teknősfajt (mocsári teknős) kiszorítják az élőhelyükről, mert nagyobbak és agresszívebbek.

Szóval nem igazán ajánlom ezt a megoldást, gondolom ajándékként csak elvinné valaki....

2011. márc. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mert a fiamnak onnan van, hogy egy tóból a horgászok kifogták, és agyon akarták ütni, mondván, hogy megeszi a halakat. A fiam úgy könyörögte el tőlük, már vagy 3 éve él boldogan nála.
2011. márc. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

14:44 és 46-osnak

Ez pontosan így van, pont ezért kérdeztem, hogy aki esetleg engedett el, azt jól lehordjam. :)

14:47-esnek

Sajnos a természetben található ékszeteknősöknek csak egy része van onnan, hogy valaki elengedte őket, mivel sajnos remekül szaporodnak is. Szóval könnyen lehet, hogy már ott született a teknősötök. Remélem ti nem fogjátok visszaengedni a természetbe.

2011. márc. 19. 14:53
 7/20 A kérdező kommentje:
Az is felötlött bennem, hogyha békamentést tudnak szervezni, akkor ékszerteknős mentesítést miért nem? Nem hiszem, hogy sokkal drágább vagy bonyolultabb lenne. Csak valami élvefogó csapdát kéne készíteni teknősök részére (mert kézzel ugysem lehet megfogni őket), kirakni a csapdákat a mocsárban, visszamenni, elengedni a befogott mocsári teknősöket, elvinni a befogott ékszereket. Egy részüket örökbe lehetne adni, figyelmeztetve a leendő gazdáikat, hogy nehogy szabadon engedjék őket, másik részük simán elférne az állatkertekben lévő dísztavakban. Meg ha lehetséges, felkutatni az ékszerek fészkeit és elpusztítani a tojásaikat. Bár nem tudom, meg lehet-e a tojásaikat különböztetni a mocsáriakétól.
2011. márc. 19. 15:05
 8/20 anonim ***** válasza:
támogatom:D
2011. márc. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Ez azért durva...ne irtsuk inkább ki az összeset? pff...
2011. márc. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Nekem volt két ékszerteknősöm és amikor kinőtték az akváriumot elengedtem őket egy halastóba ,ami itt van szinte a kertünk végébe és elég gyakran leszoktam menni és sokszór látom őket a köveken sütkérezni,azóta már nagyon nagyra megnőttek és szerintem már pároztak is..remélem lesznek kisteknősök is :))
2011. márc. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!