Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a véleményetek az ilyen...

Mi a véleményetek az ilyen pumpárol?

Figyelt kérdés

Most rakom össze életem első akvárimját, és ilyen tipusú pumpára gondoltam.

Ennek a rácsára, csak ráhúzom a szivacshengert?

Jól összeszedi az elhúllott növényeket?

A porlasztó az a vékony gumicső akar lenni, és azt hová kell vezetni?

Megtudnátok mondani, melyik a legjobb, legcsendesebb modell az ilyen tipusbol, vagy esetleg más tipusú pumpa jobb? Mit kell nézni, a kw-ot vagy a l/h-át, vagy az emelési magasságot.

100literes aki, 38cm vízmélyég lesz, növényes, 5-6 ponytylazaccal



2013. jún. 19. 14:28
 1/10 Pendulum92 ***** válasza:
Szerintem egy link is kéne, hogy mire gondolsz. :D
2013. jún. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szóval akkor te egy powerheadról beszélsz.

[link]


Igen ráhúzod a szivacsot, de azt nem mondanám, hogy összeszedi a növényeket a szivacs.


Egy belső szűrő jobban összeszedné [link]


A vékony cső porlasztja a levegőt, de annak van hangja ha ráhúzod a kis csövet. Nem muszáj ráhúzni, de akkor úgy kell tenni a szűrőt, hogy az hullámoztassa a vizet. Ahol fújja ki a vizet, azt a vízszinthez teszed, vagy a vízszint alá 1 centivel és akkor nem hangoskodik, nem csobog.

2013. jún. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Linkért bocsánat. Pedig már másoltam, csak elfelejtettem beilleszteni.

Igen egy ilyen powerheadre gondoltam.

Ez az eheim szűrő tetszik, csak próbálnám olcsóbban megúszni.

JBL manado talaj lesz benne valószínüleg, és nem tudom az emelési magasság és a pumpából az áramlás mennyire mozgassa a növényeket és a talajt? Gondolom a csobogtatóval nem mozogna annyira, és ha kisebb az emelési magasság? Kapható a powerheadekre csobogtató? A csobogás és buborékok nem zavarnak, csak a motorzúgás.

2013. jún. 19. 15:55
 4/10 anonim ***** válasza:

[link]


Ez az Aqua zonic ef 03 (1300 l/órás) belsőszűrő, Atlantiszban ha jól emlékszem 6500 Ft volt. Ez nekem tetszik, van hozzá egy esőztető is, és két ilyen tartálya van neki, gyárilag van benne szivacs, hjó itt én korallzuzalékot töltöttem bele, de az mindegy.


Esőztető az egy cső, amin vannak lyukak, csak én nem raktam rá, az gyengíti a sodrást, ha túl erős, csak itt ez tengeri akv akart lenni, ide erős sodrás kellett.


De most éppen a 160 literes akváriumomba raktam át eszt a szűrőt, az van jobboldalt, s baloldalt meg egy külső szűrőm van.


Most így a fekete háttéren nem is látszik, de ott van a jobboldalán: [link]


Szerintem önmagában ez a szűrő elvinne egy 100 literest, ha nem telepíted túl halakkal.

2013. jún. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Levegő cső is van rajta, tud levegőt is porlasztani ha kell, de nem kötelező azt rárakni. Meg vannak mindenféle idomok hozzá amiket rá lehet rakni a fújókájára, tudod oldalra is fújni vele a levegőt, vagy irányítottan bármilyen irányba. Van esőztető is, van hozzá minden. Ez szerintem egy jó kis belső szűrő. Szerintem ez jobb mint az eheim, csak sokan szeretik az Eheimet, azért linkeltem azt.



A powerhead azért nem olyan csúcs, mert annak nincs tartálya, így nem tudja a tartályba beleszívni a koszt, hanem csak van egy szivacsa, amiről lepereg minden. Annyi, hogy egy idő után fekete lesz a szivacs, de az jó sok idő után csak. Viszont a rendes szűrők beszívják a koszt a tartályba és ott hamarabb begyűlik minden dzsuva, amit utána takarítani kell.

2013. jún. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

na, tulajdonképpen ez az "Aqua zonic ef 03" így néz ki


[link]


Szóval van felül egy powerhead, és alul két tartály, amit sorban egymás után rá tudsz rakni. Ha csak 1 tartály kell, akkor egyet raksz rá, de nyilván jobb ha rajta van mind a kettő.


Látod jobboldalt a kis képen látszik az a cső, amin vannak kiálló kis lukak, az az esőztetője neki.

2013. jún. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Akkor belső tartályos szűrő lesz, de inkább a zöldes eheim, mert zöldek a növények és a szobám fala is, és nem tervezek háteret. Esetleg én is rakok olyan háteret, mint a te 160 literesedbe hable, azt micsoda pontosan? Azzal a háttérel mehetne a sötét szűrő is, lehet a növények szinét is jobban kiemelné.

1300l/h-s az nem túlzás, vagy minél több annál jobb?

Nagyon jól néz ki a második akváriumod, az elsövel mi lett?

2013. jún. 19. 17:13
 8/10 anonim ***** válasza:

Digitális nyomdába kinyomtattam ezt háttérnek:

[link]

Csak a nyomtatás sötétebb lett, mint ez itt képen, hát egyes részei majdnem feketék, és így alig látszik hogy ez egy kép.

2013. jún. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy az 1300 l/ órás túlzás e vagy sem, lehet hogy az, bár szerintem nem, mert esőztető azért lényegesen le tudja gyengíteni és akkor szerintem nem fújná el a talajt.


Az eheimre viszont nem tudsz esőztetőt rakni sehogy. Az csak egy ponton fújja a vizet, de úgy elég erősen. Annyi, hogy van egy ilyen kör alakú akármi a tetején, ha azt feljebb húzod akkor nagyobb résen jön ki a víz, akkor gyengül. Ha meg lejjebb nyomod, akkor kis résen erősen fújja a vizet.

2013. jún. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A kicsi akvárium az a sufniban van üresen, mert nem tudtam olyan kicsibe normálisan megcsinálni a tengeri akváriumot, próbálkoztam 2 hétig, utána átpakoltam egy 130 literesbe, amibe mondjuk van kb 100 liter víz, és az most ilyen:

[link]

2013. jún. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!