Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek kezdjek újra mindent?

Szerintetek kezdjek újra mindent?

Figyelt kérdés
Most jött valami h.h.h. az akváriumomba. (saját elnevezésemen hullám hal halál :D) nos kezdjük: 54l akvárium, bazalt, 8féle növény (kb. 26 db, de van olyan ami szálanként van, és külön lehet ültetni, de azt egynek számolom), 550l/h, 50w fűtő, 15w lámpa, 1betta, 5{reggelre szerintem már 4neon) ismerős lehetek, mert már írtam erre az oldalra ugyanilyen dolgokkal, azok már tudják a többi részletet, aki meg nem majd linkelem a korábbi kérdésemet, ahol minden le van írva. Igen, tudom, hogy a neonoknak nem jó, el is vitték egy időbe, de aztán annyira beszélte és beszélte lassan egy órája, hogy vegyem vissza töle, hogy visszavettem, és azota nem haltak meg, csak most jött 1 "hullám". Meghalt a xifom, és a törpe páncélosharcsám. A xifo 16.a körül, a harcsa tegnap reggelre halt meg, és most egyik neonom "sodródik az árral" és a teste felfelé állt amikor utoljára néztem. Szinte függőlegesen volt, szájjal felfelé. Ja és igen. Kezdjem teljesen újjan, úgy hogy minden új benne? Mert nemrég kitakarítottam teljesen, átmostam mindent. A neonokat már tényleg odaadnám, végleg, csak a betta maradna, és vennék mellé másféle odaillő halakat.
2013. jún. 19. 22:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Azért haltak meg mert kitakarítottál mindent és ezt nem szabad csak részlegesen mert így kiöltél mindent ami jó.
2013. jún. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez még nem akkor volt. A takarítás kb. 1,5 hónapja volt. A szűrőt nem takarítottam ki, csak egy kicsit. Most kezdtek meghalni, és az 5ből már csak 3 neonom van.
2013. jún. 20. 14:53
 3/4 izomszörp ***** válasza:

Ammónia mérgezés is lehet!

Milyen szűrőd van,azon kívül hogy 550l/h ami azt jelenti hogy jobb esetben 350,400l/h

És mit jelent hogy egy picit takarítottad ki? Remélem nem csapvíz alatt.

Eleve Bettát neonnal nem teszünk össze, teljesen más hőmérsékletű víz kell nekik!

Egy xifód volt?


Olvass utána mindennek,leginkább annak hogy milyen igénye van az adott halnak.

Terhelt az akváriumod. Normális szűrés kellene nagy szűrő felülettel.

54 literre csak a bettát tartsd meg ha már választani lehet! Neonnak kicsi a hely!!!!

És a bettának is teremts olyan környezetet amilyen kell neki!!!

2013. jún. 21. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Szerintetek kezdjek újra mindent?"


Ez egy olyan dolog hogy tízszer újrakezdheted, ha tízszer rosszul csinálod, tízszer ugyanaz a vége.


Soha nem kell újra kezdeni, nincs ilyen, meg kell érteni alap szinten hogy mi kell egy akváriumba, valamint hogy mi zajlik benne.


Halkajából ürülék, bomlásnak indul, ammónia képződik (mérgező)ammóniából nitrit lesz, (mérgező) nitritből nitrát (óriási dózisban mérgező) heti rendszeres állott vizes, részleges vízcserével csökkentjük a nitrát koncentrációt, ha vannak jól fejlődő növények akkor azoknak is kedvez a nitrát, tápanyagként szolgál.


A "(mérgező)" anyagokat baktériumok bontják le.

Ha teljes takarítást csinálsz kiirtod a baktériumokat.

Ha csap alatt mosod ki a szűrőd szivacsát, kiirtod a baktériumokat.

Ha gyógyszert használsz az akváriumban, vagy nem állott víz kerül be hanem klóros, kiirtod a baktériumokat.


Mikor kell kitakarítani teljesen az akváriumot? A válasz soha! 20-év múlva ha kitakarítod ugyanúgy kiirtod a bacikat és vele együtt a halakat.


Hogy lehet átrendezni, kiecetezni, kipucolni, aljzatot cserélni, bármi ilyesmi.


Vödör, lavór, hordó, akármi, bele az élő, baktériumokkal teli akvárium vized, bele a baktériumokkal teli szűrőd, bedugni, mennie kell, csináld meg az akváriumod, vissza a víz és a szűrő, majd a halak, és koplaló nap.


"550l/h" nem a szűrőd szűri a vizet hanem a szűrőanyag.

Ha mosol a ruhák nem a mosógéptől illatosak hanem a mosóportól és az öblítőtől.


Ha kevés a szűrőfelület pótolni kell hozzá, a réginek maradni kell feltétlen, vagy be kell tenni még egy szűrőt.

2013. jún. 21. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!