Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 50 literes akváriumban milyen...

50 literes akváriumban milyen és mennyi hal tartható?

Figyelt kérdés
Vízszűrő,-melegítő van, levegőztetőt nem szeretnék venni.
2013. jún. 28. 13:36
 1/8 YourDestiny ***** válasza:

Levegőztető nem is kell. A vízszűrő milyen? Mert ez a része a legfontosabb. Az hatékonysága határozza meg, mennyire és mennyi hallal tudod terhelni a vizet. Kis térfogatú, nagy térfogatú a kosár és a benne lévő hely. Ez a lényeg, szóval nehogy leírd a teljesítményét.


Halakból ekkora helyre én szívem szerint nano halakat javasolnék. Ez még mindig a nekik való méret.


[link]

2013. jún. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Manapság van olyan szűrő, ami elláthat levegőztető funkciót is. Nanohalak megfelelő választás, de mondjuk szerintem nagyobb hely kellene nekik, 50 liter nagyon picike.

Nekem 54 literben csak növény és garnéla van :)

2013. jún. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Pendulum92 ***** válasza:

Én szívem szerint újabban már 100 liter alatt nanohalakon kívül mást nem raknék.


Kb amit tehetsz bele: guppi, csigasügér, betta, nanohalak.

2013. jún. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 izomszörp ***** válasza:
Nano halak jól mutatnának benne!
2013. jún. 29. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igazából egy Exo Terra Repti Clear F150-es szűrőm van.
2013. jún. 29. 12:10
 6/8 YourDestiny ***** válasza:
Ebben az esetben mindenképp azt javaslom, ilyen szűrés mellé ne tegyél bele halat. Semmiképp. 10 liter alatti akváriumokba lehet megfelelő, de szívem szerint oda is hatékonyabb szűrést raknék.
2013. jún. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
És milyet ajánlanál 50 literbe?
2013. jún. 30. 12:28
 8/8 YourDestiny ***** válasza:

Szűrőt? Olcsóbb megoldás, tehát ha kicsi a keret, ez legyen a minimum:


[link]


Innen a harmadik, vagyis a 4719 forintos. Ez jó hatásfokkal szűr biológiailag is a nagy szivacs miatt. Ha esztétikusabb kell, akkor mondjuk ez:


[link]


Ha pedig megteheted, akkor egy külső szűrő. Pl.:


[link]


vagy


[link]


Szóval a pénztárcád dönt.

2013. jún. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!