Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A Néptől kérdezem. Tarthatok-é...

Hosszukece kérdése:

A Néptől kérdezem. Tarthatok-é 280 literes akváriumban 60-65 darab csíkos csiga sügéreket? 5 darab torokátum, és 4 db anci maradhat e a közös vízben? Esetleg 3-5 darab nyasszai karcsúsügér, vagy vörös zebrasügér?

Figyelt kérdés
2013. júl. 2. 07:26
 1/4 YourDestiny ***** válasza:
Nyasszait és zebrát semmiképp ne rakj össze csigasügérrel. Közel sem egy méretű halak, valószínűleg nem lenne nyugtuk. Az ancistrust és torokátumot szintén nem jó társítani a nyasszaival és zebrával. A torokátumot azért, mert békés. Közepes méretű afrikaiak mellé ugyanúgy területvédő halak illenek, példa: synodontis. Az algaevő pedig azért nem jó, mert nem tudnád megoldani az etetését. Nem jutna neki kaja, mintent elszednének előle. A talajról is. Ezenkívül neki alap a fa, ami legtöbbször színez. Azt viszont a sügerek nem szeretik.
2013. júl. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,egyébként a torokátumok,már megették az ancikat.Mivel kimászni nem tudnak,mint esetleg az almacsigák.Szőrén-szálán eltüntek...Úgy döntöttem,hogy beállítok egy külön csigasügéres aksit.Már gyűjtöm a csigaházakat.Egyébként feltétlenűl kell a csigasügereknek a külső szűrő?
2013. júl. 30. 18:45
 3/4 A kérdező kommentje:
Van az akváriumban egy jól megtermett tőzeg gyökér.Én azt vettem észre,hogy a sügéreimet ez nem zavarja.Ott úszkálnak mellette-alatta,néha csípkedik...A vizet természetesen min.1-1,5 hetente cserélem.Jól ki lett áztatva,így a vizet sem sötétíti be!Messze van attól,hogy a halaim azt higgyék,tea fűrdőben vannak.
2013. júl. 30. 19:00
 4/4 anonim ***** válasza:
Én már 10 éve áztatok mangrove gyökeret és még mindig színez. Egy idő után a tiéd is fog. Attól, hogy a sügerek mászkálnak körülötte, még nem lesz rájuk jó hatással. Mit vártál? Hogy majd remegő testtel az akvárium másik oldalába bújnak és lengetik a fehérzászlót? A torokátum meg nem vadászik élő halra.
2013. júl. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!