Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A kék gurámim elég furcsán...

A kék gurámim elég furcsán viselkedik. (alább leírom), miért csinálhatja ezt és mit tudnék vele csinálni?

Figyelt kérdés
2 hete vettem 2-őt, a másik elpusztult a 3. nap, amelyik túlélte az pedig kb. 3-4 napja ezdett furán viselkedni. Percekig mozdulatlan az aljzaton vagy a víztükör alatt (ilyenkor nagyon sűrűn is lélegzik), utána hirtelen össze-vissza kezd úszkálni.Étvágyával nincs gond és külső paraziták vagy betegség sem látszik rajta

2013. júl. 3. 09:12
 1/6 kzs ***** válasza:

Mérgezés lehet a háttérben.

Az olyan furcsa viselkedés, ami étvágytalanságban nyilvánul meg anélkül, hogy külső elváltozás lenne, az rendszerint mérgezés.

Mikor cseréltél vizet, és milyen értékei vannak?

Milyen a szűrésed?

2013. júl. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
egy hete cseréltem a vízet és 26 fokos. a szűrést pedig filter fan 3 plus végzi.
2013. júl. 3. 09:49
 3/6 anonim ***** válasza:

A kék gurámi elég szívós hal, igen magas ammónia és nitrit értékeket elvisel.


Kellene az akvárium méret mekkora, és mióta megy, menyi idős az akva.


Túletetés is lehet, nem kövérek? Száraz táppal ha túleteted akkor az nagy bajokat csinál.


15-20 nk kemény vizet még elviselik, de inkább jobb a 15 nk, lágyítasz valamennyit.


Kettő gurámi után el tud takarítani a fan3.


Milyen hal van még mellettük, mekkora az aksi, menyi növény van benn, egészségesek vagy korhadtak a növények, és menyi vizet cseréltél egy hete, és kövérek, nagy a hasuk vagy nem, menyi idős az aksi, milyen az ajzat.


Ha fentiekre válaszolsz, bővebbet lehet mondani.

2013. júl. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

250 l-es az aksi, 1 kék gurámi, 1 törpe gurámi és kettő algaevő harcsa van bent, a növényzet sajnos tudom hogy túl kevés ( csak egy Cryptocoryne wendtii green van) viszont egészséges, és a halak nem kövérek, nincs nagy hasuk.

Kb. 30%-át cseréltem a víznek egy hete.

2013. júl. 3. 11:12
 5/6 anonim ***** válasza:

Leírom így a problémákat amiket látok, utána rajtad áll min tudsz javítani, mire van lehetőség.

"250 l-es az aksi" az úgy rendbe van

Fan 3 szűrő, nagyon nagyon kevés, 3 decis szűrőfelülettel nem lehet ennyi vizet szűrni, és a baktériumoknak is elég tiszta felületet nyújtani, külső vödrös szűrő kell ekkora akváriumhoz, a fan3 vizet keringetni elég.


A víztömeged elég nagy hogy érzéketlen legyen a méreganyagokra, de sokkal több növény kellene hogy felvegye a szűrőd gyengeségéből adódó méreganyagokat, a növények szeretik az ammóniát is.


"1 törpe gurámi" ő sokkal gyengébb mint a kék gurámi, ha probléma van ők pusztulnak elsőnek.


"2 hete vettem 2-őt, a másik elpusztult a 3. nap" ez lehet öreg víz szindróma is, de lehet hogy hirtelen nem tudott alkalmazkodni a vízhez, tehát hirtelen változott a víz, sok benne a fent említett anyag.



Tehát lényegesen erősebb szűrés, több növény, halat ne vegyél, ki fogja dobni az akvárium, lehet a jelenlegi állomány is nehezen tartható majd meg.

2013. júl. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget.
2013. júl. 3. 16:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!