Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyi nőstény kell egy szifóhoz?

Mennyi nőstény kell egy szifóhoz?

Figyelt kérdés
Van sok szifóm, kb. 8, és szeretnék kis szifókat. Úgy szeretném, hogy szülőhálóba rakom a nőstényt, amelyik szülni fog, de az akváriumon belül hagyom, csak nem tudom, hogy mennyi nőstény kell ahhoz, hogy ne kergessék a fiók a nőstényt halálra. Egyébként az akvárium 55 cm szélesség, 23 cm. előről hátrafelé mérve, és a víz magassága 20 cm. körül mozog, a víz hőmérséklete 24-26-27 C körül forog, az akvárium 34 cm. magas, nem tudom hogy hány lter ezért írtam le ezeket a paramétereket. Egyébként még van mellettük egy Szumátrai díszmárna. Köszönöm a válaszokat, a segítőkész válaszokta jóra értékelem!

2013. júl. 3. 10:53
 1/9 anonim ***** válasza:

43 literes az akváriumod, nem tudom menyi idősek a xiphok


Lehet ez: [link]

És lehet ez: [link]


Ha mexikói kardfarkúd van akkor az szép nagyra nő, kicsi lesz a medencéd nekik mindenféleképp, a hímek nagyon kergetik egymást, erős a dominancia harc, a nőstények nagyobbak, erősebbek, inkább a hímeket kell félteni a nőstényektől.


Szaporulat tervezése előtt gondolkodj el inkább egy 100-150 literes akváriumon.


Ha 60 literes akva lenne, sűrű növényzettel akkor az egy párnak adhatna esetleg otthont, de 8 darab 43 literbe rengeteg.

2013. júl. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A Szumátrai díszmárna pedig csapathal, rajokban közlekednek, genetikailag ez ad nekik biztonság érzetet, tehát erősen ajánlott egy 10 fős csapat, de sajna ehhez is legalább 100-150 literes medence ajánlott, lehetőleg lapos, széles hosszú úszótérrel, mivel vonatoznak, egymás mellett uszkálnak.
2013. júl. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de most jöttem rá, hogy 8 halból 1 hím és a többi mind hím. És most születtek kishalaim, így a szumátrai díszmárnával együtt 12 van. Egyébkként hétvégére már eddig is terveztem a növényvásárlást, valamint egy új szűrőt, mivel a mostani elég kicsi ehhez az akváriumhoz. :)
2013. júl. 4. 10:15
 4/9 A kérdező kommentje:
B.Joci, a képekről nekem nem ugrik be egyik akváriumi halaam sem, de köszönöm, hogy legalább megpróbáltad! :)
2013. júl. 4. 10:16
 5/9 A kérdező kommentje:
Akkor vagy több víz kell az akváriumba, vagy még növényhez meg szűrőhöz egy új akvárium is kell? Esetleg el kell ajándékozni néhány halat?
2013. júl. 4. 10:18
 6/9 stone9524 ***** válasza:
1 szifóhoz legalabb 2 nőstény
2013. júl. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje: B.Joci, a képekről nekem nem ugrik be egyik akváriumi halaam sem, de köszönöm, hogy legalább megpróbáltad! :)"


Be kellene azonosítani őket milyen fajták, vélhetőleg ha gyorsan lett kicsi akkor elevenszülő.


Alábbi linken keresgélj, ott megtalálod az igényeiket, és az egyéb dolgokat, mi kell nekik.


[link]

2013. júl. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi!
2013. júl. 4. 14:13
 9/9 A kérdező kommentje:
Xiphophorus helleri - Mexikói kardfarkú hal
2013. júl. 4. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!