Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől halt meg a Sziámi...

Mitől halt meg a Sziámi harcoshalam?

Figyelt kérdés

1 hete vettem 1 hím bettát meg 1 nőstényt ( 10 literes akváriumba). Első nap a lány volt nagyon érdekes ,változott a színe rózsaszín,lilás-kék, és nem igazán úszott csak az akvárium alján "pihent".A hím udvarolt neki és ő úszkált is.

Pár nap múlva már a nőstény úszkált és a hím mozdulatlan volt , de evett mindkettő 2 nappal ezelőtt a fiúnak kampec

:( MIÉRT???



2013. jún. 24. 16:14
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
2013. jún. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 Pendulum92 ***** válasza:
87%
Mert 0 tudással belevágtál a akvarisztikába.
2013. jún. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
100%

Nos először is gerinces állatot még törvény szerint sem szabad 30 liternél kisebb helyen tartani.

Másodszor volt szűrőd?

Harmadszor: mennyi ideje ment az akvárium a szűréssel, mielőtt beleraktad a halakat.

Valószínűnek tartom az ammónia mérgezést.

2013. jún. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:

Ammónia mérgezésben pusztult, pusztulnak el, a haltartásnál egy fontos van amit meg kell első lépésben érteni, a halak maguk alá ürítenek, így az akvárium a saját vécéjükké vált.


Vannak a baktériumok amik ezt az ürüléket lebontják, ezek az akvárium beüzemelésétől számítva kb 30 nap alatt alakulnak ki, 0-3 héten belül még a halaknak élhetetlen ez a víz, megmérgezi őket.


10 literben nem működik a haltartás, 30 liter felett már lehet hal, szűrővel, fűtővel, és megfelelő akvarisztikai alapismeretekkel, részleges vízcsere, szűrőtakarítás hogyan, milyen ajzat, állott vízes csere stb

2013. jún. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:
Csak mellesleg, az állatkereskedésben 20 halat tartanak 10 literes akváriumban :) És azt is mondták a kereskedésben , hogy szűrő felesleges meg a levegőztető is és ezért nem vettem :) Viszont 1 hét alatt 3 alkalommal kitakarítottam (vegyszer nélkül) a biztonság kedvéért !
2013. jún. 24. 22:31
 6/39 A kérdező kommentje:

Most olvasom, valószínűleg úszóhólyag problémája volt :( Mivel a víz tetején volt és nemigazán tudott leúszni :(

Tehát nem az én "akvarisztikai tudásommal" van a baj hanem azzal hogy beütötte magát!!

2013. jún. 24. 22:40
 7/39 Pendulum92 ***** válasza:

Az úszóhólyag-probléma nem azért alakul ki, mert "beütötte magát", hanem a rossz tartási körülmények miatt.


Hihetsz a boltosnak, és hihetsz nekünk is. Azt hiszem az, hogy megdöglött a halat, nem őket igazolja. De gondolom elég fiatal vagy, nem is téged sajnállak, hanem a halakat, amiket ki fogsz még nyírni.

2013. jún. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 Pendulum92 ***** válasza:

Tudod te egyáltalán mi is az az úszóhólyag? Az a hal testében egy levegővel teli szerv, ami a tartós lebegésben segíti.


Amúgy nem az volt a baja.

2013. jún. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:

a kereskedők nem értenek hozzá.

azért halt meg, mert basztál utánanézni a tartásának!

2013. jún. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:
Rossz tartási körülmények???? láttad te az én akváriumomat?
2013. jún. 24. 22:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!