Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A terráriumok talajához...

A terráriumok talajához humusznak árult anyag igaziból tőzeg?

Figyelt kérdés
Vagyis az a sötétbarna porszerű izén át lehetne szűrni egy blackwater akvárium vizét?

2013. júl. 3. 13:21
1 2
 1/11 Platypus ***** válasza:
Használnak tőzeget is, de a kókuszrost népszerűbb, mert az nem savas. Mindenesetre rá van írva a csomagolásra, mi van benne, így nem foghatsz mellé. A kertészeti tőzeg nem ajánlott, mert az vegyszeres lehet.
2013. júl. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Régen vettem egyszer tőzegkockát. Az egy kemény kocka volt, bele kellett tenni egy tál vízbe, attól megduzzadt és szétesett egy ilyen barna poros akármire.


A legutolsó terraplázán pedig vettem terrárium talajt, egy zacskó barna színű valamit, amire nem volt ráírva semmi. Nem kérdeztem meg hogy mi az, mert láttam hogy tőzeg. Ugyanúgy nézett ki mint a tőzegkocka miután szétesik. Ez nem volt bevákuumozva, vagy összepréselve, csak lazán volt csomagolva.


A humuszt én nem tudom hogy milyen.

Lehet, hogy humuszt vettem? :D

2013. júl. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
lehet. :D
2013. júl. 3. 14:43
 4/11 anonim ***** válasza:

Most kertészetiben a tőzeg az egy laza szerkezetű növényi maradvány, példa mifelénk a tőzegbányában lápi tőzeg van, de van moha tőzeg is, valaha mocsaras területeken alakul ez ki, szénben gazdag.


A humusz az növényi részekbe, hulladékba, giliszták csinálják, magasabb a nitrogén tartalma, trágya rakások is átcsaphatnak ha megfelelő a szellőzés giliszta telepbe.


Komposzt, azt baktériumok csinálják főként 70c.fok körüli hővel jár, ha végbement a lebontási folyamat átlag átmehet humusz (giliszták lakta) telepbe, de kisebb a nitrogén tartalma mint a például kimondottan csak giliszták által gyártott humusznak.


Én házilag készítek humuszt, a gilisztákat etetem, konyhai hulladék.


A komposzt az baktérium kultúra van, Bioclear, de abba elég sokáig nem maradnak meg a magas hő végett a giliszták, persze lehet bacik nélkül is csak úgy lassabb a folyamat.


Tehát a tőzeg az végül is egy laza szerkezetű elhalt valamikor mocsaras részről feltárt, bányászott, de nem szenes növényi rész.


A komposzt, meg a humusz, az meg fentebb írtam, bár keverik, és ki tudja melyik van a zsákban.


Tehát a humusz és a tőzeg nem ugyanaz.

2013. júl. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ja a lényeg, mindenki mást hív tőzegnek, ha elindul a tőzeg bányában a kitermelés, akkor a fölső laza rész, hasonlít a mohára, az virágföldes zsákokban köt ki, az alsó végül is lehet így nevezni, kiszáradt iszap, az előfordulhat akvarisztikában.
2013. júl. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Akkor én tőzeget vettem :)
2013. júl. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha barnás akkor biztos az, a humusz, és a komposzt fekete.


Csak itt is megy az átverés, példa én itt vásárolok:

hable válasza:


[link]


Gyakorlatilag amin a lánctalpas rakodógépek mennek, nem használják fel semmire azt kisütik gondolom, bezacsizzák és árulják, jó üzlet.

2013. júl. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Félre írtam a "hable válasza: " rossz helyre ment.
2013. júl. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
És az mért jó ha valaki megeszi a humuszt?
2013. júl. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"hable válasza:És az mért jó ha valaki megeszi a humuszt?"


A humusz úgy néz ki van egy alap, mondjuk egy zsák virágföld, abba bele engedsz egy rakás gilisztát, és áztatott szalmát, meg mindenféle konyhai maradékot beledobálsz, a giliszták megeszik és az ürülékükkel dúsul fel, tehát giliszta sz@r java részt.


Immunrendszer erősítés gondolom.


Hát ha most kifejteném a falusi szokásokat, mivel ott nőttem fel, kicsit elszörnyülködnél:)


Mondjuk egy disznóvágás, bélpucolás, nyers kolbász kóstolás elég fűszeres vagy nem, a belet szájjal fújják fel, mielőtt a töltőre húzzák.

Szokás a csibéket tojózni, határból esznek a gyerekek mosatlan dolgokat, meg a kertből.


És persze aki nem mérgezi magát káros dolgokkal az 80-90 évet él így, gondolom ez az alapja a humusz evésnek.


Immunrendszer erősítés gondolom

2013. júl. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!