Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vitorlás halat lehet együtt...

Vitorlás halat lehet együtt tartani guppival, zebra dánióval, neon hallal?

Figyelt kérdés
Kezdő vagyok ezzel kapcsolatban, ezek a halaim vannak. Mivel nem ismertem a méreteket, nem tudtam, hogy a vitorlás hal nagy lesz, most kb. 5 cm nekem már most is félelmetes. Tartok tőle, hogy bántani fogja a kisebb halakat.
2013. júl. 4. 22:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
persze, most kell megkérdezni...
2013. júl. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Igazad van, előbb kellett volna. Mentségemre legyen, hogy nem Mo-n élek, itt a vitorlás halat angelesnek hívják. Kerestem én a neten de ezzel a névvel nem találtam semmit. Aztán egész véletlen megláttam egy ilyen halat vitorlás hal néven, de akkor már megvolt nekem.

Csak azért kérdeztem meg, mert az egyik szülő guppim elpusztult a harmadik szülés után, és láttam, hogy a vitorlás hal csipkedi. Azt nem tudom, hogy Ő nyirta-e ki vagy csak az elpusztult halat kezdte ki.

2013. júl. 4. 22:52
 3/13 anonim ***** válasza:
nem biztos, hogy ő nyírta ki. hány literes az aki?
2013. júl. 4. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
50 vagy 60 összeségében 10 db hal van benne, köztük egy vitorlás hal.
2013. júl. 5. 00:04
 5/13 A kérdező kommentje:

Találtam két weblapot, az egyikbe azt írja, hogy ne tartsuk együtt guppival, mert idegesíti a gyorsan mozgó halak és eleségnek nézheti őket. A másik azt írja, hogy békés hal és lehet együtt tartani más halakkal, csak a 9-10 éves példány lehet veszélyes a neonhalakra.

Akkor most melyik igaz? :(

Az igaz, hogy 150 literes aksit írnak, hogy ez az ideális. De most egyenlőre nem szeretnék nagyobbat.

2013. júl. 5. 00:40
 6/13 anonim ***** válasza:

hát a neonnak meg az angelnek kicsi.

azokat inkább ajándékozd el.


és milyen a technika?

2013. júl. 5. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Van benne egy nagyon jó szűrő levegőztetővel, az a neve, hogy super tornado 500. van világítás, melegítő.
2013. júl. 5. 01:52
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget, akkor el fogom őket ajándékozni.
2013. júl. 5. 01:53
 9/13 YourDestiny ***** válasza:
A 150 liter nem az ajánlott, hanem a minimum. Neon hallal lehet, ha fiatalon kerülnek össze. Guppival nem. A dániót nem tudom.
2013. júl. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A vitorlás nem szereti az erős áramlatot és nem eszi meg a halakat 5 centisen, max csak ivadékhalakat enne.

Viszont ott megnőni nem fog tudni. Valamit kéne kezdened vele. Vagy eladni, elcserélni valamire, vagy nagyobb akváriumot venni.

2013. júl. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!