Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A nagyobb sügérek nem támadják...

A nagyobb sügérek nem támadják meg a kezeteket amikor takaritjátok az akváriumot?

Figyelt kérdés
2013. júl. 5. 07:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Mert a legtöbb sügér reviert tart, azaz egy adott területet véd. Ezért az illetéktelen behatolót ezzel a támadással próbálja távozásra bírni.
2013. júl. 5. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Miért nem a konkrét kérdésre válaszolsz?
2013. júl. 5. 08:22
 3/9 A kérdező kommentje:
Egyébként tudom, hogy területvédők, ezért a kérdés.
2013. júl. 5. 08:23
 4/9 Frontosa ***** válasza:

Nem, azért fel tudja mérni az erőviszonyokat. :)

Inkább elhúzódnak, elbujnak valahova, viszont van olyan egyed is amelyik kíváncsi és fel-alá úszva de biztos távolból szemléli az eseményeket, akár meg is lehet simogatni.

Üdv,

2013. júl. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 kzs ***** válasza:
Nálam nem, de amikor annak idején a márványsügérem leikrázott, bizony a kezemnek támadt.
2013. júl. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2013. júl. 5. 11:42
 7/9 YourDestiny ***** válasza:
Nem. Mondjuk nálam a brichardi folyamatosan beleharap a kezembe, amikor a barlangjánál aljzatporszívózok, de ez csak akkor jellemző, ha ikrái vannak. Egyébként nem szokásuk egy 15x akkora mozgó izét megtámadni.
2013. júl. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én anno a 20 centis márványsügérhez mindig a túloldalt nyúltam be és figyeltem fél szemmel. Ő nem akart támadni. Csak a sarokból lesett, de tudom hogy nem lett volna annyira gyors. Az élő halat se tudta olyan gyorsan elkapni. Az volt a taktikája, hogy odasonfordált a kis hal közelébe, vagy megvárta nyugiban amíg odaúszik a hal a szájához, és egy ültő helyében beszívta. Ha akart volna a kezemre támadni, szerintem időben ki tudtam volna húzni. De persze nem biztos.


A murénám sem támad, ő elmenekül úgy, hogy még a fejét sem dugja ki a kőrakás alól.


A tengeri akváriumban meg van egy kis 7 centis "ecsenius bicolor" kis köcsög hal. Az mindig megharap. Nem fáj igazából, csak megijeszt. A kicsi testéhez képest nagy szája van, és annyira gyors. Messziről odaszáguld, mint a villám és harap egy nagyot, majd fénysebességgel visszaúszik a kövek közé és onnan figyel. Várja hogy mit reagálok rá. Aztán ha közeledek a kezemmel, hogy megpöcköljem, akkor persze menekül. Állítom hogy csak szórakozik velem.

2013. júl. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

De a leszívócső vége ha egyenes lenne, akkor nem tudna belédharapni. Pl egy ilyen pumpás leszívónak a végéről

[link]

leszedtem azt a merev csődarabot és arra raktam rá egy rendes gumicsövet, és az úgy jó, mert akkor nem hajlik el a cső vége, így nem kell annyira benyúlni vele az akváriumba.

2013. júl. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!