Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyire kényes halak?

Mennyire kényes halak?

Figyelt kérdés
Van valakinek tapasztalata a Frucata popondettával? Gyönyörű halacskák, de nem szeretnék meggondolatlanul belefogni a tartásába. Ezért minél több infot szeretnék előbb összegyüjteni.
2013. júl. 6. 06:30
 1/8 anonim ***** válasza:

A furcatus kalászhal, mint az összes többi kalászhal, kicsit lágyabb vizet igényel. Ha az akvárium negyedét ioncserélt vízzel töltöd fel, vagy a felét, akkor megmarad. 10 Nk körül lenne az ideális.

Simán a csapvízben szerintem nem fog sokáig élni, mert az átlag csapvíz 15-21 NK körül van.


Látod ez Keménység: 12 NK° - ennyit bírna max:

[link]



Jobban járnál ha az elevenszülők közt keresgélnél, ezek jobban bírják a keményebb csapvizet:

[link]


pl a szúnyogírtó fogaspontyot, vagy januári fogaszpontyocskát teszteltem, sós vízben is éltek. Azoknak tökmindegy, nem lehet őket könnyen kinyírni, és állandóan szülnek.

2013. júl. 6. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Még egy kicsit mesélek, ha nem gond.


Halak tartásánál az is gond, hogy a csapvizet a vízművek nagyon lúgosra csinálja. Egy átlagos csapvíz ph 7.7 - 8 között szokott lenni, ezt azért állítják be ilyenre, hogy a rézcsöveket ne marja el a sav.


Az Amerikai és Ázsiai halak viszont ph 4-7 közti vízben élnek, és csak kevés van köztük, ami tolerálja a pH 8-at.

Néha élnek egy ideig abban is, de lehet hogy csak félévet, vagy egy hónapot.

A trópusi vizinövények is általában pH 6.5-ön tudják legjobban felvenni a tápanyagokat. Ők se nagyon bírják ezt a lúgos vizet ami folyik a csapból.


A teszkóban, vagy benzinkutaknál kapható 5 literes flakon ioncserélt víz ph 5.5 körül van:

[link]


Vagy RO szűrővel otthon is tudsz gyártan 0NK-s és ph 5-ös lágy vizet. Ezt egyszer megvenni nagyon drága, de utána már ingyen van: [link]


Ezzel nagyon megnő a lehetőséged, mert lágy vízzel keverve a csapvizet, bármilyen keménységű vizet elő tudsz állítani és bármilyen savasat is, bármelyik hal igényeinek megfelelően.

2013. júl. 6. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Még valaki aki esetleg tart, vagy tartott ilyen halat?
2013. júl. 6. 08:18
 4/8 Salx Narval ***** válasza:
Én semmi említésre méltó dolgot nem tapasztaltam velük kapcsolatban, sőt mondhatnám nem kényes halak. 300literes társas akváriumban volt, 15db (5hím). Jól kijöttek a többi hallal, őket is csak ritkán hajtották meg, főleg etetéskor, egymást kicsit csesztették. Csapvízben voltak havi 30%-os vízcsere mellett 26fokos vízben. A növényzet dús, két belső szűrő van és kevés csersavport teszek a vízbe, tehát semmi extra. Később lágyítanom és savanyítanom kellett egy kicsit a vizet, mert vörös neonokat vettem ezzel sem volt gondjuk. Falánk fürge halacskák a nyers kaját ők is igénylik, nem válogattak, ették amit a többiek. Ja, simán leikráznak csapvízben.
2013. júl. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Milyen keménységü a csapvized? Mert nálam 18 nk ez biztos nem jó nekik lágyitani kell.
2013. júl. 6. 09:36
 6/8 Salx Narval ***** válasza:
14-15 NK Ne aggódj nem kényesek a kemény vízre. [link]
2013. júl. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát kitudja melyik írja jól. Arra emlékszem hogy Murr tartott fructatust, meg gertrudae-t, de ő mostanában nem ír gyakorira. Lehet, hogy nála csapvízben voltak, fogalmam sincs. 2 gertrudae-t nekem adott és én 10 NK-s vízbe raktam, mert nálam mindig annyiban voltak ezek a kisebb halak, és szerintem ennek is ugyanazok az igényei: [link]

Lehet ha máshol keresel rá ott meg mást írnak.

De elképzelhető hogy bírják a keményebb vizet is, de azt nem próbáltam.

2013. júl. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2013. júl. 7. 12:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!