Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy garnélás akvárium összerak...

Coocko kérdése:

Egy garnélás akvárium összerakásán gondolkozom, de nem tudom pontosan hogy mi lenne legjobb hozzá. Van egy 50 literes akváriumom és egy aquael fan 3 plus belső szűrőm. Ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Tudom hogy az áramlás nem jó a garnéláknak de az erőssége állítható bár ezt még eddig nem próbáltam. Milyen világításra van szükség ha viszonylag igénytelen növényeket tervezek berakni, és konkrétan mi lenne a legjobb? Milyen aljzat legyen?

Mennyivel nehezebb a garnélák tartása(red cherry-hez hasonló tűrőképességüekre gondoltam)



2013. júl. 7. 19:41
 1/6 YourDestiny ***** válasza:
Mennyivel nehezebb a tartásuk mihez képest? Egyébként a FAN 3 kosarát érdemes lesz beharisnyázni, mert beszívja őket, vagy simán belemásznak maguktól. Fény elég olyan 15 Watt is, ha igénytelen növényeid lesznek. Írd le az akvárium méreteit, aztán ha kell, linkelek egy olcsó lámpát, ami jó.
2013. júl. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A halak tartásához mérten gondoltam. Az Akvárium méreteit sajnos nem tudom most megmondani mert nincs kéznél és nem emlékszem. A Power compact fénycsőről mi a véleményed?
2013. júl. 7. 20:02
 3/6 YourDestiny ***** válasza:
Az, hogy simán jó, csak kevés a választék színüket tekintve. Az vegyen Power kompaktot, aki természetes fényen túl nem vágyik extrémebbre, szóval enyhe lilás vagy kékes árnyalatokra.
2013. júl. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Milyen aljzatot tudsz ajánlani?
2013. júl. 7. 22:23
 5/6 YourDestiny ***** válasza:
Inkább sötétet. Nekem bazaltzúzalék van. Tök jól mutat a Manado vagy Pro-Soil is, csak drágábbak. Ezek táptalajok.
2013. júl. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Platypus ***** válasza:

Az aquael szűrőket nagyon egyszerű garnélabiztossá alakítani. A szivacs közepén van egy műanyag izé, ami magában is a helyén tartja a cuccot. Csak le kell venni a külső műanyagot, és kész is a garnélabiztos powerhead szűrő. Lásd itt:

[link]

2013. júl. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!