Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 8 pH körüli vízben elvan az...

8 pH körüli vízben elvan az amanda lazac?

Figyelt kérdés
Van vízlágyítónk, de valami kaki. A keménység olyan 3, de a pH meg nem elég alacsony. Jó a víz neki? Pontosan 7,8 a pH.

2013. júl. 8. 15:04
 1/9 YourDestiny ***** válasza:
Nálunk is ilyen a víz panelban, csak nálunk a pH pont 8. Én nem rég vettem parázslazacot nanoba. Kevésbé vörösek, mint a boltban voltak. Megkérdeztem, ott 7 a pH. Tehát valószínűsítem, hogy a valódi színezetük nem fogják megmutatni lúgos vízben. Tervben van, hogy savasítok, ám egész szépen élénkülnek, úgyhogy még átgondolom.
2013. júl. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha ilyen lágy, akkor szerintem érdemes beletenni sósavat.

Pontosan, kis fecskendővel mérni kell mennyi kell bele az optimális ph-hoz.

Hetekre is el lehet húzni az átállási időt, úgy nem olyan megterhelő a halaknak. Közben minden napszakban naponta legalább 3-szor ellenőrizd a ph-t.

Különös tekintettel, közvetlenül a lámpaoltás előtti, és lámpaoltás utáni értékekre.

2013. júl. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
(Előbb mindenképpen csinálj egy törzsoldatot, nehogy tömény sósavat fecskendezz az akváriumba!!!)
2013. júl. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 YourDestiny ***** válasza:
Jah, sósav. Vagy mondjuk ioncserélt.
2013. júl. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ioncserélt nem jó!!!

Nem lágyítani kell, hanem savasítani.

Lehet hogy az savasabb, de lágyabb is, mert 0 nk-s.

Továbblágyítani pedig nem lehet 3 nk-t, mert túl instabillá válik.

Savasításra sav kell, semmi más. A keménységet már nem kell piszkálni, hacsak nem keményebbé tenni, mert még a 3 nk is elég kevés.


Savasítani lehet erősen korhadó mangrove gyökérrel, száraz tölgyfalevéllel, éger tobozzal, tebang levéllel, tölgyfa kéreggel.

Ezek mindegyike megszínezi a vizet , ami nem színez, és a legegyszerűbb összetételű legtermészetesebb sav a sósav.

Ez akkor jó, ha valaki már nem tervez dekorációt az akváriumába, és nem akar tea színű (blackwater) vizet.

2013. júl. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
...És természetesen CO2 adagolással lehet még pH-t csökkenteni.
2013. júl. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Platypus ***** válasza:

8 pH és a 3 nk nincs rendben! Ez nem jó arány, valami bajt jelez. A 3nk az GH vagy KH? Ha GH, de KH-t nem mértél, akkor lehet hogy a KH egy jóval magasabb értéked ad ki. Ez sok helyen jellemző az országban, szikes vízre utal.

Ha a "kaki" vízlágyítótokat használtad, az lehet a baj forrása, mert ha a Ca és Mg ionokat nátriumra cserélő fajta, akkor lágy, de lúgos vized lesz, ami semmivel sem jobb, mint az eredeti kemény. Ha ehhez savat adsz, attól lejjebb megy a pH, a TDS viszont még magasabb is lesz. A természetes lágy vízhez viszont alacsony TDS dukál, és a halak ehhez alkalmazkodtak.


A lényeg, hogy mielőtt bármit is csinálsz, keresd meg pontosan mitől ilyen a vized.

2013. júl. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kösz. És amúgy ezek mit esznek? Adhatok nekik zöldet is vagy inkább csak állati eredetűt?
2013. júl. 9. 08:42
 9/9 anonim ***** válasza:

Ezeket ették nálam: fagyasztott kajából artemia, cyclops, ivadékhalaknak való por kajából sera vipan baby, garnéla kajából shrimps natural.


De igazából bármit megesznek ami elég apró.

2013. júl. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!