Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 170 literes akváriumban...

170 literes akváriumban mennyi időnként kell a vizcsere és mennyit kell cserélni?

Figyelt kérdés
2013. júl. 9. 18:22
 1/6 anonim ***** válasza:
2 hetente 50 liter körül.
2013. júl. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Attól függ menyi és milyen hal van benn, főleg a beadott kaja menyisége fontos, milyen a szűrésed, és menyi növény van benn ami nitrátot fogyaszt, és menyit kell metszeni.


Még befolyásoló a növénytáp mennyiség is.


Nehéz így megmondani, érdemes venni egy nitrát tesztet, azzal mérsz egy nitrát szintet, ha nagyobb testű halak nem túl kényes halak vannak benn akkor 20mg/liter alatt kell tartani a nitrát szintet úgy cserélj, ha kényesebbek akkor 10mg/liter körül kell tartani.

Persze ez növénytáp függő is, ha sok tápot adsz akkor felesleges a varia, heti 30% kell, ha a gyári tápdózis fele mellett szépen nőnek a növények akkor van értelme nitrát szint alapján cserélni.

2013. júl. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát ha beleöntesz fél doboz kaját, akkor azonnal kihalászni, és valamennyi vízcsere is, de ennek nem kell megtörténnie.


Ha nincs benne sok hal és ügyesen etetsz, csak amennyit rögtön megesznek, úgy nem szennyezed a vizet és elég ritkábban vizet cserélni ha lusta vagy, de egy átlagos ekkora akváriumban nem ártana hetente kéne 1-2 vödörrel.


Azt ne csináld amit én most, hogy a 160-asban vagy 3 hete nem cseréltem vizet. Nem algás mert nincs rajta lámpa, de attól még hogy nem látszik rajta semmi és tisztának néz ki a víz, attól még régi. Ilyen esetben a köv vízcserekor nem szabad nagy mennyiségű vizet cserélni, max fél vödörrel, és pár nap mulva megint fél vödörrel, különben sokkot kapnak a halak. A hirtelen változást nem tolerálják. Végül már amikor eléggé frissült a víz, akkor lehet megint hetente normális mennyiségű vizet cserélni.


Az a legjobb nekik ha sűrűn van több kis vízcsere, és nem egyszerre sok, ezért csak óvatosan. Persze ha van valami látható probléma a vízzel, akkor lehet több vizet cserélni.

2013. júl. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 YourDestiny ***** válasza:
53%
Szerintem 300 liter alatt erősen ajánlott a heti vízcsere, 170 liternél pedig mindenképp. Szóval heti 30%.
2013. júl. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha a tengeriben annyit cserélnék akkor már kifogytam volna a vagyonomból. Édesviziben persze könnyű. A brakkvizivel is van egy ilyen gondom, csak azért cserélek ritkán, mert kéne vennem sót hozzá, de lassan már fogok. Amikor sok sóm van itthon, akkor egész normálisan cserélem a vizet, de hát nem mindig van így. Pl most nem. A szűrést jól megcsináltam és nincs benne sok hal így nem félek hogy bajuk lesz. Eddig még nem volt semmi.
2013. júl. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha még nem győztek meg a heti 30%-ról, én szintén azt javasolnám. Szerintem ez a minimum, én is ennyit cserélek!
2013. júl. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!