Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan fogjam ki a halaimat a...

Recyusz kérdése:

Hogyan fogjam ki a halaimat a kertitóból?

Figyelt kérdés

(kb 8 m3-es kertitó, derékig érő víz)

Merítőhálóval próbálkozok, de túl gyorsak. (nagyon sokan vannak már és muszáj csökkentenünk a létszámot) A halak 8 cm hosszúak.



2013. júl. 14. 16:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Próbálj meg kettő merítőháló közé fogni őket. Csökkentés alatt mit értesz? Mert nálunk például az állatosbolt megveszi őket,aztán eladják.
2013. júl. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha van teknősöd rakd bele és ő lerendezi :)

Amúgy lejjebb engedheted a vizet, belemászhatsz és úgy könnyebb lenne. Más nem jut eszembe. Mi is sokat szoktunk szenvedni velük amikor pl takarításnál ki kell fogni őket.

2013. júl. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

eladom őket =) nem bántom az állatokat. 8 db-al kezdtük tavaly augusztusba és már simán vannak 50-en.

az a baj, hogy szerencsétleneket annyit üldöztem már hálóval, ha meglátnak lemerülnek =/

2013. júl. 14. 17:19
 4/8 anonim ***** válasza:

zsebpecával xd

najó csak vicc volt najó most komolyan próbálj v milyen lebegő kaját szórni a vízbe egy kis koplaltatás után és merítővel megint csak

2013. júl. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Remélem érthető lesz, vegyél méterre kapható rashel hálót ami bőven lefedi a tavadat, fólia sátrak árnyékolására használják, gazdaboltba tudsz venni.


Széthajtod, 4 sarkára kötsz bálamadzagot, egy reklámtáska aljára tegyél egy követ, hajtsd bele a hálót, a tó közepére dobd be, a madzagok kiérjenek a partra, adj, nekik enni, amikor fönn kapkodnak a kajáért kezdjétek el húzni a madzagokat, a táskából kijön a háló, egyformán húzzátok ha jól csinálod mind a háló fölött lesznek.


Összehajtásnál a hálóba is lehet tenni köveket.


Utána csak ki kell őket hálóstól emelni.

2013. júl. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Persze lehet kisebb háló is, valami keret és a fölé mennek kajánál ki lehet őket emelni, van ezer féle verzió, azért írtam hogy tudd hogy van ilyen megoldás is.
2013. júl. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

25 köbös a tavam, van 1*1 méteres kis hálóm, amibe kaját szórsz, bele mennek és fel rántod, /meglátják menekülnek/

Vettem csali halas hálót, aminek a közepébe kaja van, bemenni be tud ki már nem. /meglátják menekülnek/

Vettem a piacon varsát, bemenni be tudnak, ki már nem, ugyan ez a helyzet meglátják menekülnek :)

Raschell hálósat megpróbáltam, de a tavirózsák és a víz tetején úszó növények miatt feladtam.

Horgász bolt, legkisebb horgot megvettem. Itthon egy fogóval a szakállat vissza hajtottam és úgy szedtem vele őket, mint réten a virágot :) A lényeg ne engedd hogy be nyelje! Bekapja és húzod is ki! Ekkor jód mentes betadin a horog helyére és kész! :) Minimum 200 aranyhalat szedtem így ki, 1 pusztult el mert az sajnos benyelte :( De tudd! Ha egyszer megszúrja valamelyiket onnantól azzal nehéz dolgod lesz, nem olyan hülyék ezek a halak :) Remélem segítettem. :)

2013. júl. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen válaszaitokat =)
2013. júl. 20. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!