Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha 1 órára átrakom a halaimat...

Ha 1 órára átrakom a halaimat egy akváriumba amibe nincs szűrő az baj?

Figyelt kérdés
takarítottam az akváriumot és nekikoccanta kulcsom és megrepedt a teteje, gyorsan kivettem a halakat és át tettem egy pici akváriumba (15literesbe) 1 bettát és 8 neont. Lesz bajuk? 1 óra mulva hozza bátyám az új akváriumot!
2012. okt. 25. 12:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a bettát rakd át egy nagyobb tálba, vagy befőttes üvegbe. 15 liter elég lenne nekik, ha összeférnének, de a betta ilyen kis helyen könnyen rátámadhat a neonokra.


Ha bejáratott akvárium vízben vannak, akkor egyébként nem kell aggódni.

2012. okt. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nem lesz semmi baja ,mert amikor én pucolom az akváriumot akkor rakok a vízbe tisztítót és az kb 1óra még felszívódik.... semmi baja nem lesz nyugi :)
2012. okt. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 bamboochatheone ***** válasza:
Utolsó! Te miért veszed ki a halakat amikor vízcserét végzel? hetente kiszedegeted őket? Nem lesznek hosszúéletűek...
2012. okt. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát én belefúrtam a falba multkor mikor a konyhaszekrényt akartam feltenni, pont a konnektor közepébe, és egy órát nem volt áram az egész lakásban. A tengeri akvárium, meg a többi édesvizi mind itt volt. Marhára megilyedtem, minden leállt és tök sötét lett, de még ez délelőtt volt és tudtam íni egy villanyszerelő ismerőst, amíg megjött addig meg kivéstem a falat. Aztán ő még itt szórakozott vele, mert először bekötötte simán, akkor ebeindultak a szűrők, aztán hazament, hozott egy ilyen elosztódobozt, mert mondtam neki lehet ha így esett, akkor a mikrót, meg az elszívót és a sütőt is oda kötném be. Aztán kihúzta a falból a vezetéket, mondván hogy ez túl vékony, nem fog mindent elbírni, belehúzott egy másikat, hát akkor megint vagy egy órán át nem volt áram, és begipszelte a falba a dobozt, összekötött mindent. Aztán kész. Mindenki él és virul :) Persze utána a tengeribe csináltam egy kis vízcserét, mert az hamarabb megbuggyan, mint az édesvizi akváriumok.
2012. okt. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mármint nem a konnektor közepébe fúrtam, hanem a műanyag cső ami megy a falba, a konnektor fölött egy méterrel, abba a hosszanti vezetékbe fúrtam bele. Nem láttam hogy ott van mert olyan szépen be volt építve, hogy teljesen sík volt a fal és az nem jutott eszembe hogy ha egy méterrel alatta van a konnektor, akkor annak a vezetéke egyenesen meg föl. Egyszerűen csak fúrkáltam a lukakat 2méter magason, a konyhaszekrényen állva. Aztán szikrázott és teljes sötétség és csend :D

És nem tudtam visszakapcsolni a villanyt, mert szikrázott, hát valahogy olyan jól fúrtam meg, hogy a két drót pont összeért :D

2012. okt. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!