Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A garnélák tulélik a víz...

A garnélák tulélik a víz sózását társas akváriumban?

Figyelt kérdés
1 evőkanál/liter víz

2013. júl. 14. 20:27
 1/5 anonim ***** válasza:
nem nagyon. ez már brakkvíz.
2013. júl. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Áh, ebbe csak artemia sórákot tarthatnál, de az meg jó kaja a halaknak, így azok sem élnének sokáig.
2013. júl. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Platypus ***** válasza:
Rövid ideig bírják az 1 evőkanál/50liter arányt. Én így kezeltem ki a halaimat a darakórból, és ez nem ártott meg a keményvizes garnéláknak. Az evőkanál/liter még a halaknak is elég necces, vitorlás mollynak meg hasonló fajoknak való víz.
2013. júl. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én a normális brakkvízhez, 12 csapott evőkanál sót szoktam rakni 10 liter vízbe. Ez pohárral mérve 2,3 deci. Ennek a brakkvíznek a sósűrűsége 1.010 körüli és ebben tartok indiai törpegébet és murénát, de lehetne tartani benne gömbhalat is, vagy darázsgébet. Növények nem maradnak meg benne, kivétel a gömbmoha és a cryptocoryne ciliata lenne.



De igazából azt nem tudom, hogy a blackmolly, a félcsőrős csuka és a vitorlás fogasponty mennyi sót szeret.

A díszhal és a gdl is azt írja, hogy csak 1 mokkáskanál sót adjunk 10 liter vízhez, meg ír mellé egy csomó olyan növényt, ami meg sem maradna brakkvízben, tehát ez szerintem majdnem nulla sózást jelent. De vajon ezek a halak bírnák a normális brakkvizet is?

2013. júl. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
hja és a szúnyogírtó fogaspontyaim most ott úszkálnak a géb mellett. Beraktam őket kajának a brakkvízbe, pár napja, de úgy tűnik a géb még nem ette meg. Szoktam etetni őt fagyasztottal, viszont a szűnyogírtó fogaspontyok meg annyira strapabírók, hogy simán elvannak a brakkvízben.
2013. júl. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!