Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mini tarisznya rákot lehet e...

Mini tarisznya rákot lehet e társas akváriumban tartani?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam milyen jó lenne ha egy rákocska is bogarászgatna az akváriumban. Feldobná picit. Viszont sajnos nem tudom mik az igényei, vagy esetlegesen nem-e enné meg a halakat, vagy a halak neme ennék meg őt? 150 literes akváriumban tartanám anci, guppi, páncélos harcsa, neon, xifo társaságban.
2011. okt. 16. 16:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Egyrészt megeszi a halakat. Az aljzatlakó Cory-kal kezdené.

Másrészt attól, hogy így láttad a halas boltban, még nem lehet őket sima akváriumban tartani. A tarisznyarákoknak kell szárazföld is. És nem, nem lehet elintézni olyan c.igánymunkával, hogy behajintasz neki valami csoffadt úszó szivacsdarabot. Szárazföld kell neki ezt nem lehet megkerülni.

Valami nagytestű olló nélküli garnéla fajtával próbálkoznék. Olyan naggyal, hogy a halak (xifo) ne tekintsék tápláléknak.

2011. okt. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
2011. okt. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha esetleg ellentmondást éreznél a válaszom, (első) és a videó között, tisztázzunk pár dolgot.

1 Kell nekik a szárazföld. Ez ilyen egyszerű, nem kell túlragozni. Egy (bármilyen) állattartás célja nem az, hogy épphogy túléljék nálunk, úgyhogy nem lehet sima akváriumban felelőséggel tartani.

2 Vadászik a halakra.

3 Nem tisztítja a vizet.


Igaz, nem olyan látványos, de találtam egy ilyet, ez inkább megfelelő lenne.

[link]

2011. okt. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigieket. Illetve kérdésem lenne, hogy több fajta rákot is lehet tartani egy akváriumban?
2011. okt. 16. 18:01
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha nincs túl nagy méret beli különbség, akkor lehet.
2011. okt. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Szárazföld az megoldható. Az akvárium víz szintjét csak 2-3 centivel kellene csökkenteni, és az akvárium üvegére fel lehetne akasztani egy savállóból készült tálcás kifutós okosságot, amiben persze lenne a homok. Vagy marosi homok jellegű talaj. Vagy ez rossz ötlet?
2011. okt. 16. 18:55
 7/12 Dioxyde ***** válasza:
Kell neki száraz rész amire kimászhat ez biztos.Én azt olvastam,hogy 3 hét alatt megfulladnak a víz alatt,ha nincs száraz rész csinálva nekik.Halak közül meg dánió félékkel tartanám amik gyorsan úsznak.Talán a xifót nem tudná bántani,de a többit valszeg meg csípkedné,megenné...de ha ilyet akarsz tartani akkor vagy csinálj egy másik akváriumot vagy ezeket a halakat cseréld le dániókra vagy vmi gyorsan úszó halra amit tudsz tartani 150 literben.Tető meg legyen az akváriumon nehogy kimásszon .De nem akartam okoskodni csak véleményt mondtam :D
2011. okt. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Dioxyde ***** válasza:

Amúgy az is jó szerintem ha veszel pár vasfát vagy Mangrowe fát és ha csökkented a vízszintjét akkor ezek a dekorációs elemek kilógnak és erre ki tud majd mászni.


Üdv :)

2011. okt. 17. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Annyira nem nagy szám, elég sokat bújkál. Lehet tartani gyorsabb halakkal, a páncélost tényleg elkapná. Lehet csinálni neki kimászót vasfát betenni hosszában, de ha leengedsz az akváriumból vizet, akkor vízköves lesz a széle, szerintem hülyeség, és a szűrő drótján is ki tud mászni. Jávai mohát kell betenni alulra, abba szeret bogarászni.


Viszont ha nem olyat veszel, akkor pl Pinokkió garnéla + Amano + Legyező garnéla mehetne együtt szerintem.


Jó azt nem tudom, hogy a szifó melyiket bántané, mert az elég kötekedős hal és ha a törpe tarisznya rákhoz odamegy csipkedni, ismerkedni, na az biztos, hogy vissza fog vágni a kis ollójával egyet kettőt bele az arcába.

2011. okt. 17. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Platypus ***** válasza:
Ahogy hable mondja, léteznek más rákfélék, amiket lehetne itt tartani. Az általa említett fajokhoz hozzátenném még a narancs törperákot.
2011. okt. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!