Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért zöld algás az akváriumom...

Miért zöld algás az akváriumom? Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés
60 l-es az akvárium. Külső vödrös szürővel (900l/h), amelyben van 3 db szivacs, valamint siporax.Közvetlen napfényt nem kap. Világitás 18w-os dayligt csővel,7 órában. Napfény nem éri. Mindössze 8 db multi csigasügér uszkál benne. A fehér sziklákon és a csigaházakon virit a zöld alga. Nem szálas alga. Csak fagyasztott táppal etetek.
2013. júl. 15. 17:04
 1/7 Platypus ***** válasza:
A zöld alga sajnos az egészséges akváriumokban is elvan. A jól táplált növények segítenének kordában tartani, de gondolom ez nem játszik sügerek mellett.
2013. júl. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Van benne 4 tő anubias, már a három virágzott is. Egy hosszu levelü crypto . Ennyi.
2013. júl. 15. 17:44
 3/7 A kérdező kommentje:
Kaptam egy üzenetet sok a fény. 60 l 18 W tényleg? Még a fényterelőt is kivettem.
2013. júl. 15. 18:02
 4/7 Pendulum92 ***** válasza:

Mindenki azt írja először, hogy sok a fény, de ez nem ilyen egyszerű.


Az algáknak nem csak fény kell, hanem tápanyag is. Szerintem nagyon felhalmozódott a nitát és a foszfát. Mondhatjuk úgy is, hogy "eutrofizálódik" a vized. Ekkora szűrőnél gondolom az ammónia nem annyira játszik be, viszont a nitrátot és foszfátot legobb esetben a növények, és a vízcsere viszik le, amiből nálad az egyik hiányzik, így normális vízcserénél is felhalmozodónak a tápanyagok.


A legjobb megoldás szobanövények hidroponikás nevelése lenne egy nyitott oldal- vagy hátsópolcos külső szűrőszerűség segítségével, de akár egy virágládát is rakhatnál az akvárium tetejére.


Ha érdekel a dolog, írj privit. Én épp egy ilyen tesztet folytatok.

2013. júl. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Platypus ***** válasza:
A növényeid kevesebben is ellennének, de akkor már a halakat sem látnád olyan jól. Inkább rakj be pár gyorsabb növényt, mert az anubias nem sok vizet zavar. Hiába virágzik, ha gyök kettővel nő.
2013. júl. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

60 literes sügéresbe milyen gyorsan növő növényre gondolsz?

Az akv. 30cm magas

2013. júl. 15. 21:05
 7/7 anonim ***** válasza:

Vallisneriát, hólyagos vizikelyhet szokták ilyen célra, gyorsan regenerálódik és a világításod is elég nekik, nálam is van 54 literesbe nem is egy tő, 15w pilács mellett is bőven lehet hetente metszeni.


De Pendulum92 megoldása is pöpec erre a problémára, én valisneria és heti 2x20% vízcsere mellett tudtam megoldani hogy algamentes legyek, csak neked ott a sügerek, azok meg ki tudja mit lépnek a növényre, meg egyáltalán bele illik az összképbe vagy nem.

2013. júl. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!