Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez milyen növény az akváriumom...

Pusisz kérdése:

Ez milyen növény az akváriumomban? Annyi mindenre hasonlít nem tudom eldönteni.

Figyelt kérdés

[link]

Most kb 25 cm magas, a levelei 1-1,5 cm széles és 4-5 cm hosszúak.



2013. júl. 16. 19:18
 1/9 Platypus ***** válasza:
Vízi hortenzia
2013. júl. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 YourDestiny ***** válasza:
Igen, az lesz. Vízi hortenzia vagy mocsári hortenzia. Bár legutóbb azt olvastam, hogy a két növény egy és ugyanaz. De a lényeg egyezik: elképesztően fényigényes.
2013. júl. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Pendulum92 ***** válasza:
Igen, azt mondják, hogy fényigényes, de nálam nem túl durva fénynél is nődögél eddig szépen.
2013. júl. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Platypus ***** válasza:
40liter/15W alatt nőtt mint a dudva. Szerintem inkább a tápanyagra igényes.
2013. júl. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

összekerestem hogy nekem milyenben volt, szóval

itt a középső kocka 35 literben 15 wattos kompakt izzó alatt. Ez egy 33 cm magas az akvárium és szeretett a vége kinőni a vízből, de nem lógattam ki direkt, csak ha kinőtt, akkor kinőtt, aztán általában levágtam.

[link]



Itt középen 200 literben össz 105 Wattnyi T8 neon alatt volt, ezek ilyen 18 Wattos T8-akból voltak kirakva és 40 cm magas az akvárium: [link]



Itt 45 literben 2db 20 wattos izzó alatt, de túlméreteztem a világítást, mert kezdett zöldalgásodni, aztán lecseréltem a fényt, 15w hagen flora glo (rózsaszín) és egy 15w fehér neonra, utána jobb lett a helyzet: [link]


Itt meg emers növesztettem (az alja vízben volt, a teteje szárazon, de letakartam fóliával és naponta 1x-2x kinyitottam szellőzni), 26 Wattos izzó kb 40 cm magasról világította meg: [link]

Sok értelme nem volt ennek, de így is megmaradt.


Fényigényes? Hát attól függ, ha egy cabomba hínárt mondunk fényigényesnek, akkor ezt inkább csak közepes fényigényűnek mondanám. Viszont lehet hogy szereti a nyitott akváriumot és szereti ha a felső vége ráfeküdhet a vízfelszínre. Ezt nem vitatom, mert mocsári növény és azok mind így működnek. Olyan igénye van pont mint a ludvigia repensnek, bár szerintem a ludvigia is fényigényesebb egy kicsit ennél.

2013. júl. 17. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a kimerítő válaszokat. Szépek a linkelt aksik... mindig van hova fejlődni, megint tanultam valamit. :)
2013. júl. 17. 16:11
 7/9 YourDestiny ***** válasza:
Hable, mennyi a havi villanyszámla? :D
2013. júl. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

250 Watt napi 8 órában (akváriumok, lámpák, szobanövények, terrárium) össz 3 ezer Ft havonta.


De a 2 számítógép is fogyaszt ennyit a tévével együtt és itt mégsem ez a húzós, hanem a közösköltség valami irdatlan. Persze ez még hozzátesz.

2013. júl. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 YourDestiny ***** válasza:
De ez még csak a világítás része :)
2013. júl. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!