Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akváriumomban valamilyen...

Akváriumomban valamilyen növény szétmálott, mit tudnék vele tenni?

Figyelt kérdés
Nem voltam itthon 1-2 napig. Majd mikor haza jöttem, akkor láttam, hogy ilyen növény cafatok uszkálnak a vízben. Feltételezem a békalencse szétmálott, mert láttam egy két olyan darabot, és most ezernyi kis pár mm-ernyi gyökér, szétmálott levél cafat uszkál a vízbe. Így nagyon csunya a vize. Ráadásul a halak is felverik ezt. Mit tudnék kezdeni, mert probáltam kiszedni ezeket hálóval, de lehetetlen. Azt hittem a szürőnek ezeket bekéne szívnia, de csak körbe körbe uszkálnak az áramlattal... Mit tehetek vízcsere? De nem biztos, hogy kijönnek vele együtt...
2009. nov. 24. 21:39
 1/3 anonim ***** válasza:
En is jartam igy, vard meg mid leulepszik az akvarium aljara es egy velony kis gymicsovel, vagy slaggal szivd le az uszkalo novenymaradvanyokat az akvariun aljarol... s utana ami marad kavard fel a vizet s hagyd hogy a szuro atszurje a vizet ha minden ok akkor utana toldsd fel az akvariumot megnt. de ha nem tul nagy az akvarium ki is cserelheted a vizet teljesen! csak ovatosan a halakkal!
2009. nov. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A szűrődet mosd ki,lehet már teljesen eldugult a részek miatt,és azért nem szív be semmit,és vigyázz,ha sokáig van eltömődve elfustölhet a motorja,én már jártam így.
2009. nov. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én a helyedben kicserélném a vizet vagy részlegesen és próbálnám kiszívatni a maradékokat vagy teljesen mielött elkezd rohadni.
2009. nov. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!