Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy oldjam meg a levegő...

Hogy oldjam meg a levegő porlasztást 140cm hosszban időtállóan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy vízfalat készítenék amibe kellene egy levegő porlasztó cső 140cm hosszúságban! Mit tudtok ajánlani? A lényeg az lenne, hogy nagyon tartós legyen, mert 1-2 év után nem tudom cserélni a porlasztót, mert hozzáférhetetlen lesz! Több fajta megoldást is láttam, az egyik az kő porlaszó volt a másik egy gumi cső. Szerintetek mi a megbízhatóbb? Esetleg tud valaki konkrét terméket ajánlani?


Köszönöm előre is!



2013. júl. 22. 11:48
 1/10 anonim ***** válasza:
A szűrőt majd hogyan fogod tisztítani?
2013. júl. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez nem egy akvárium lesz hanem egy vízfal, desztillált vízzel töltve.
2013. júl. 22. 14:45
 3/10 anonim ***** válasza:

Az gáz, ha nem tudod szétszedni.

Szerintem el kéne gondolkozni egy olyan megoldáson, hogy kivehetős legyen.

Nem tudom deszt vízben hogy szaporodnak az algák, lehet hogy sehogy, mert nincs mit enniük, de az ilyen porlasztókat rendszerint benövi az alga, és rendszeresen takarítani kell.


Egyébként gumicsövet használnék, akár saját gyártásút is, egyéni igényre szabva.


Hogy fog kinézni a szerkezet, miért nem tudod szétszedni?


Olyat nem lehet csinálni, hogy merev falú műanyagcső (kábelcsatorna) kifurkálva, amit alulra rögzítesz pl tapadókoronggal.

És ha eltömődik, akkor felülről egy hosszú célszerszámmal ki tudod venni.

2013. júl. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Helló!


Teszt vízben egyáltalán nem képződik alga és vízkő sem. Úgy kell elképzelni, hogy egy 2m×2m × 1,5cm -s akvárium amiben függőleges merevítő bordák vannak a falak közt! Nem egyszerű... :) Alul lenne a levegőztető, de a beragasztott merevítő bordák miatt nem lehet majd kivenni. Esetleg ha gumicsöves, de milyen gumicső ami ekkora hosszban egyenletesen buborékoztat?

2013. júl. 23. 07:17
 5/10 anonim ***** válasza:

Jól meggondoltad ezt a másfél centis szélességet?

Hányas üvegből lesz?

Bruttó 1,5 cm? Mekkora átmérőjű cső fog elférni benne? És mekkora buborékokat akarsz?

2013. júl. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ja, és milyen vízpumpát akarsz?

2 m-es vízoszlop nem semmi, a nyomás pedig a vízoszlop magasságától van, nem a mennyiségétől. Ráadásul 2 m hosszan, egyenletes buborék eloszlást csinálni, oda bőven kell szufla.

Nem tudom mit tervezel, de ide ipari légpumpa kell.

2013. júl. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Tetszik hogy szóba jött az alga, a pumpa, és az hoggy hogyan nem lehet megcsinálni. De gyakorlati megoldást még nem hallottunk. Én Mű hármas csövet használnék. Vékony falú és 11 milis méretben kapható. (Persze nem a cba ban, hanem villanyszerelő boltban) Felforrósított tűvel ki bírod szurkálni. Mindkét végéról megtáplálnám levegővel, és a szokásostól éltérően a lukak ne felfelé nézzenek, hanem lefelé. Ez azért fontos, mert ha nem megy 24h ban, akkor belefolyik a víz, és ha felfelé néznek a lukak akkor nem biztos hogy mind ki fogja dolgozni magából. Szerintem fontos hogy ne maradjon benne víz, mert akkor egy stabil keresztmetszetű tartályt kapunk, egyenletes gáz, azaz levegő elosztással. Nekem tetszik az ötlet.
2013. júl. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Most én csak az algához szólnék hozzá, mivel ez egy díszfal, nem akvárium, ezért vegyszerezhető, rézgálicot tehetsz a vízbe attól nem lesz algás, klór tablettát attól nem lesz büdös, gyakorlatilag a családi medence szerei mehetnek bele, annyi hogy a rézgálic enyhén kékre színez, ha esetleg zöld kell arra ott a rézoxid, vízkő ellen meg önthetsz bele ecetet, így nem kell ioncserélt víz, a levegőzteted akkor a lágy vízbe is képződik tápanyag és jut be alga spóra is, példa esővíz is 1-2nk, tehát célszerű vegyszerezni, akkor soha nem kell cserélned vizet.
2013. júl. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen erre én is gondoltam, hogy vajon a levegővel juttatunk e be olyan szennyeződéseket, ami elindít egy biológiai folyamatot. (lényegtelen milyen irányba) Joci jól mondja.
2013. júl. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Ilyen lesz: [link]

Igen én is egy űanyag cső mellet döntettem de nem MÜ III hanem sima plexi átlátszó cső amit 0,3 -assal fúrok fel. Az jó 5let, hogy lefelé álljon erre nem gondoltam, köszi az 5letet! Desztillált vízben nem képződik alga, szóval ezzel nem lesz probléma.

2013. júl. 25. 08:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!