Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Bántják egymást?

Bántják egymást?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kezdő akvaristák vagyunk a párommal. Az akváriumot ajándékba kaptuk a halakkal együtt. Észrevettük, hogy az egyik zebradániónk úgy néz ki mintha meg lenne csípkedve az oldala, egy másik fátyolosnak pedig meg van tépkedve az úszója. Az akvárium 120L-es és van benne: 9 zebradánió, 15 neonhal, 2 pakisztáni díszcsík és 2 kékpajzsos páncélos harcsa. Szokták egymást bántani a zebradániók vagy esetleg valamelyik másik halfajtára jellemző az ilyesmi?
2013. júl. 25. 07:01
 1/10 anonim ***** válasza:
elméletileg nem bántják egymást.szerintem határeset a tultelepités.szerintem.
2013. júl. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 YourDestiny ***** válasza:
Nem fogják bántani egymást, de egy ekkora akváriumba sok a halad, és a páncélosok létszámával is gond van. De lényegében a létszám az, ami miatt hamarosan gondok lesznek. Valószínűsítem, hogy nem külső szűrő működteti.
2013. júl. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm a válaszokat. Nem tudtam, hogy ennyi hal sok egy ekkora akváriumba. Belső szűrő van. Milyen gondok lehetnek a létszám miatt ? Ajándékozzunk el egy pár halat? Harcsából sok a kettő vagy kevés?
2013. júl. 25. 11:17
 4/10 anonim ***** válasza:
kevés a harcsákból nekem 6 van kis rajban fognak úszni ha sokat veszel
2013. júl. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 YourDestiny ***** válasza:

Harcsákból kevés. Igen, el kéne ajándékozni néhány halat. Mondjuk a zebradániókat, mind, és a két csíkot, mert nagyobb testűek. Ha lenne külső szűrésed, a csíkok mondjuk maradhatnának.


A sok halból magas ammóniaszint adódhat, és fog is. Ez egyenlő azzal, hogy szépen megmérgezitek őket. Túlterhelt víz és elégtelen szűrés esetén a saját ürülékükből vízbe jutó anyagok fogják megtizedelni a létszámot.

2013. júl. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 izomszörp ***** válasza:

Tényleg sokan vannak a halak.

Ekkora akiba külső szűrő kellene meg persze belső is.

Ammónia mérgezés lesz a vége ennyi halnál.

2013. júl. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Uh hát akkor megoldjuk a helyzetet, nem szeretném megölni szegényeket. Még egyszer köszönöm a segítségeteket. További szép napot:-)
2013. júl. 26. 06:37
 8/10 A kérdező kommentje:
Ja egyébként aki akvarisztikában dolgozik attól nem érdemes segítséget kérni? Mi voltunk amikor megkaptuk az akváriumot, hogy egy kicsit kiműveljük magunkat " szakember " által és még ő mondta, hogy vegyünk még bele halat mert kevés. ( zebradánióból eredetileg csak 4 volt). És , hogy egy kicsit később vehetünk még bele más fajokat is. Na erről ennyit akkor...
2013. júl. 26. 07:08
 9/10 YourDestiny ***** válasza:
Nem elég, hogy hajtja őket az, hogy minél több bevétel legyen, sajnos ma már a boltosok nagy része alapból nem konyít a hobbihoz szinte semmit, csak vannak a boltban, mint a kuka, és összehordanak valamit.
2013. júl. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 AvatarAtt válasza:

Szia!


A dánió farok probléma több lehetőség is felvetődik.


Az első a szállítás, ahogy írtad ajándékba kaptátok, az új élőhely megszokás, átállás stb. A hal öregedése stb.

A halak is olyanok mint az emberek, elöregedhetnek és nekik is vannak szerveik, amik elöregedhetnek.

A kergetőző dániók nem bántják egymást, még ha olyan hevesen is hatja egymást.


Helyproblémákkal abszolút nincs problémád! A hal mennyiség egy átlagosan berendezett akváriumba a tiéd 3x-orosát is kényelmesen elbírja. A fentebb írók biztos más szempontokat néznek.


Ilyet, hogy "Ammónia mérgezés lesz a vége" nem tudom honnan veszik, egy jó belső szűrő kell illetve igen egy jó küldő még jobban megfelel a pénztárca kérdése.


Tanácsom a következő:

3 hetente 1/3ad vízcserét ajánlok, egy jó 2-2500 Ft-os gyógy kúrát a halaknak költözés miatt és új hely kialakítása miatt, ami 1000 literhez használható (pm-leírom mik a lehetőségek). 2 napik besötétedik az aksi kicsit, esik a jó bacik száma a szűrőben, de helyre áll a halak élete. 2 nap és az aksiban helyre áll a biológiai egyensúly is.


A halak ürüléke pedig hasznosítható a növények által tápnak egyébént.

2013. júl. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!