Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az egyik zebradánióm már...

Az egyik zebradánióm már legalább egy fél napja össze vissza úszkál az akváriumban miközben jobbra merev farokkal forog a saját tengelye körül? Mi a baja?

Figyelt kérdés

2013. júl. 26. 22:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Valami bélrendszeri probléma lehet, bélgyulladás, hasvízkór, de lehet genetikai hiba is.

Java részt a bélrendszeri dolgok oka az etetés körül kerestetik, de lehet nitrogén vegyületek mérgező hatása utáni legyengült állapot miatt is.


Írj több infót, mióta van nálad, mekkora aksi, milyen szűréssel, vízcserék, gondozás, mivel etetsz, menyit, és menyi hal van.


Átlag ha ilyen van, utána jön a többi sorba egymás után, van akinél kiürül az egész aksi, tehát valami hiba van, meg kellene keresni az okát, hogy mi az, ez a hal szerintem menthetetlen már, ha a többieket meg akarod menteni kell több infó.


Betegségekbe nem vagyok otthon, van itt aki igen, lehet mond majd okosabbat, de neki is kellenek a tartási körülmények.

2013. júl. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
legalább 2 hete van meg, az akvárium 45 literes, 3-50 litereshez való szűrőm van aquael fanfilter plus FAN-mikro plus, hetente kétszer 50% os vízcsere, hetente szűrőtakarítás 1 szer a leszívott aksivízben, crystal tablettát szoktam nekik bemozsolni néha kb. havi 1X, 6 hal van benne, napi 1X etetek csipetnyit változatosan (tubifex, lemezes, szárított vizibolha.stb)
2013. júl. 27. 13:43
 3/13 anonim ***** válasza:

Ha jól értelmezem 3 szűrőd van aquael cégtől fanfilter plusz, és fan micro plusz típusok, 50 literbe két fan 1 elég, tehát a szűrés jó.


"hetente kétszer 50% os vízcsere" ezt nem teljesen értem, egy hét vízcsere nélkül, utána következő héten 2 darab 50% vízcsere? 50% heti vízcsere a növényes E.I túltápozott akváriumoknál szokás, ha 2x50% -ot cserélsz akkor eltávolítod a beállt vizet 75%-át az adott héten, ez elég drasztikus a halaknak.

Heti 1x30 vagy 2x20% részleges csere elég.

Kajából a lemezes jó, ha valami márkásabb, ki lehet egészíteni még valami granulált táppal sera vipagran is jó, gondolom a tubi is szárított mint a vízibolha, inkább fagyasztottat vegyél, cyclops, tubiflex, artemia(sóféreg)

A szárított kajának 0 tápértéke van.

Egy beállt akváriumba felesleges dolog a biológiai adalék, csak irritálja a halakat.

Max vízkezelőt használnak többen a részleges cseréhez, de az sem szükséges, elég ha egy darabig áll a víz, klór tartalomtól függően 24óra+

2013. júl. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

"hetente szűrőtakarítás 1 szer a leszívott aksivízben"

Én mindenkinek kisebb akváriumnál a kényes egyensúly végett 2 szűrőt szoktam javasolni(nálam is így van) A héten egyik szűrő, B héten másik szűrő, egyszerre ne takarítsd az összes szűrőt.

2013. júl. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
bocsi félreértettél csak egy szűrő van benne én csak elmondtam ami a dobozára volt írva
2013. júl. 27. 14:57
 6/13 anonim ***** válasza:

Ó akkor kicsit más a dolog, leírom amit én hámoztam ki, nem biztos hogy egyszerű, de kézenfekvőbb mint egy akvarisztikai 20 oldalas blogot átolvasni.


Nagyon kicsi a szűrőd, akkor jó egy szűrő ha két hetes takarítást kibír, nem csökken a teljesítmény 50% alá, ezért célszerű két szűrőt betenni,(egy nagy nem fér be) a szivacs mérete számít nem az ami a dobozra van írva, és nem a keringetési teljesítmény.


Az akváriumba nitrogén vegyületek keletkeznek, ezek egy része mérgező, másik része csak óriási dózisban mérgez.

A mérgező anyagok a bomló szerves hulladékból keletkeznek, tővénytáp maradvány, halürülék, növényi hulladék.

Fentieket baktériumok tartják kordában, lebontásukért ők a felelősek, a bacik száma a lebontásra váró fehérjék menyiségétől függ, ha nem stabil a fehérje képződés ingadozik a számuk, ha ilyen drasztikusan cserélsz vizet lecsökkented az ammónia szintet így lecsökken a baktériumok száma is, és nem tudnak szaporodni addigra amire a fehérje felgyülemlik a vízben.

Így kéthetente (mivel így cserélsz vizet) lesz egy olyan periódus amikor magas lesz az ammónia szint, ez a halakat irritálja, stresszesek lesznek, legyengül az immunrendszer, és megbetegszenek.


Nagyából ennyi.


Összegezve, jobb kaja, még egy szűrő, heti rendszeres vízcsere, adalék nem kell.

2013. júl. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
a kajára kitérnénk légyszíves, egyébként ez a testvérem akváriuma amiről beszéltünk idáig csak én tartom "rendben" az én aksim 54 literes 6cm-es kavics aljzattal sűrűn beültetett műnövényekkel, van benne mocsárfa, díszek (vár, ilyesmik) 50w-os jager fűtővel , Resun levegőztetővel, Eheim szűrővel (az aksihoz volt szettben) tetővilágítással. Noss a lényeg visszatérve a kajára van még Neptun tablettás díszhaltápom, és még Bio-lio algakockám Flóra az a megnevezés a dobozon, halaimra van 4 plattim, 1 terhes nőstény guppim (hím elpusztult) 2db algaevőm (harcsaféle), és egy afrikai Ruby csigám
2013. júl. 27. 17:04
 8/13 anonim ***** válasza:

"kajára kitérnénk légyszíves"


Száraz táp: lehet hogy van több jó gyártó, itt amiket a többiek írtak, jó véleménnyel voltak róla az a JBL,Sera,Tetra tápok, jó a fehérje tartalmuk és ízlik a halaknak, ebből van olyan ami úszik a vízen az a lemezes táp, általánosságban ez mindenkinél van, vannak kimondottan speciális tápok mondjuk JBL Malawi, de van szinfokozó táp,stb ezeknél a márkásabb tápoknál jobb a vitamin és a nyomelem összetétel is, nem lehet kihagyni az étrendből.


Fagyasztottak azok egy 30 vagy kisebb kockás kiszerelésben vannak, példa: [link]

500ft körül vagy tábla, de egy kocka az elég sok, késsel le kell belőle vágni. Amit fentebb írtam azok jók.


Algaevőnek meg lehet adni főtt gyökérzöldséget,répa, zeller, paszternák stb

Vagy megmosott permetszer mentes saláta, uborka,spenót akár paprika bármi ami zöldség, anyi hogy a praktikumot kell figyelembe venni a nem főtteket le kell terhelni az aljzatra, este betenni, reggel kivenni, a főtt gyökérzöldség lesüllyed.

Lehet még az algaevőknek alga tabletta, de sokaknál nálam is rájárnak a sera vipagran tápra az lehullik az aljzatra.

Algaevőnek még lételem a természetes fa, kötelező, az emésztése miatt kell.


"az én aksim 54 literes 6cm-es kavics aljzattal sűrűn beültetett műnövényekkel, van....."


Segítsek ebben?

Így látatlanba sok lehet az algád, algás az ajzat is, sokat kell takarítani a szűrőt, lehet nem túl tiszta a víz, esetleg opálos.


Hát segíthetek, időm van, reggelig melózok, egy pc előtt kell ülnöm, ennyi a munkám.

Van hiba elég sok a tiédnél is szerintem.

Írj ha kíváncsi vagy a dolgokra, mondjuk egy kép jól jönne, név nélküli kérdés, segíthetek rendbe rakni.

2013. júl. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
még egy utolsó most indítsunk egy aksit nulláról vitorlás halat akarok majd tartani, az egyik jó barátja a családnak asztalos és csináltatni akarok vele egy bútorba szerelt aksit arra szeretnélek kérni hogy írd le nekem mekkora aksi kell mik kellenek bele majd élő növényeket akarok bele stb. Érted a "helyzetet"?
2013. júl. 27. 19:29
 10/13 A kérdező kommentje:
Ja és visszatérve az algásodásra mivel van két falánk algaevőm és 1 csigám nagyon nagy időközönként algásodik kb 2 havonta
2013. júl. 27. 19:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!