Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 30 vagy 40 literes akváriumot...

30 vagy 40 literes akváriumot akarok berendezni úgy hogy 2 kis Vitorlás,2-3 üvegharrcsa,4-5 gupi,45 neon, csíkos morgó harcsából kb 2, talán elefánthal, valam algaevő, és persze növények és hozzá valók. Lehet így?

Figyelt kérdés
2009. okt. 24. 11:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Vitorlásnak nagyon kicsi ez az aksi,de amugy is még így is tul sok halat akarsz belerakni.Kis halakat tegyél bele,teljes felszereléssel.
2009. nov. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
Vitorlást meg neont semmiképp ne rakj össze, mert a kis neonokat csemegének tekinti. Egyébként meg ne ragaszkodj annyira a vitorláshoz. Szépnek szép, meg érdekes, de hamar tenyérnyi méretűvé nől és csak a gond van vele. Agresszív a többi hallal, no meg ami a száján befér.... Én is próbálkoztam vele, de másfél év után visszavittem oda, ahol vettem. Amit adtak érte, abból nem tudtam pótolni azokat a halakat amiket korábban megevett. Üdv, Prokesz.
2009. nov. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
ennyi halat nem lehet egy ilyen kicsi akváriumban tartani
2009. nov. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Nem.

Megfelelő körülmények között fél év alatt majdnem teljesen kifejlődik egy vitorláshal. Ha ebben a korban nem biztosítod a megfelelő körülményeket, akkor nem lesz igazán szép.

+100 liter és akkor működhet a 45 neon + 2 vitorlás. Ha kifejlett neonokhoz rakod a kis vitorlásokat, akkor nem lesz gond. (Ha nem kapnak normális kaját a vitorlások, akkor lehet, hogy vadásznak, de mivel nálam kaptak...)

A vitorlás a sügerek között kifejezetten békés. Ha sügerezni akarsz kisebb akváriumban és békét is szeretnél, akkor laetacara curviceps vagy apistogrammák. (Előbbi könnyebben tartható.)

40 literben megfelelő szűrés mellett ideiglenesen a 45 neon + algaevő, ami működhet. Az üvegharcsáknak már nem marad nyugod hely. Amúgy belőlük ne csak 2-3-at vegyél.

G.

2009. nov. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
te normális vagy? 30-40 literes akváriumba vegyél 1 vtorláshalat, vagy 1 sziámi harcos halat, vagy ha van szűrőd akkor 10 neonhalat, de ezek így együtt 1 hétig se maradnak meg, ehhez legalább 300 literes akvárium kell hogy elférjenek, nekem 500l akváriumomba nincs ennyi hal, vagyis most tengerihalak vannak benne de elötte se volt benne ennyi, még csak fele ennyi se
2010. aug. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Vitorláshal, morgóharcsa, elefánthal felejtős. 200 liter alatt egyiket sem tartanám de ez is alsó határ mert nagyra nőnek. A neonhal rajhal min. 8 kell hogy jól érezzék magukat, de nekik is kicsi az akvárium. Nagy ki uszótér kell nekik. Az akvárium min. 70-80 cm széles kell nekik.
2013. okt. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!