Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Csíkos mókus megmaradna...

Csíkos mókus megmaradna mondjuk a Margit szigeten?

Figyelt kérdés
Nem sokat tudok róluk, de láttam az állatkereskedésben hogy teljesen idegbeteg már szegény a bezártságtól. 20 ezerbe kerül ami elég sok, de rájöttem hogyha megmaradna ha elengedném a Margitszigeten, vagy Budán egy erdőben, akkor megéri.
2011. okt. 29. 16:32
 1/6 anonim ***** válasza:
lehet, hogy megfagyna, nem tudom. De lehet, egy nagyobb ketrecben jobban lenne. Vagy ha nem piszkálnák a ketrecnél, lehet az a baja.
2011. okt. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ha már megveszed, akkor ne dobd ki az ablakon. Próbáld meg megtudakolni, hogy hogy kell nevelni, és megfelelő életet teremteni neki. Kint lehet, hogy már nem lenne életképes.
2011. okt. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szívesen vennék nagy ketrecet, de az már tényleg embertelenül drága. Csak annyira sajnálom mert totál idegbeteg volt, ide oda rohangált
2011. okt. 29. 16:46
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem engedünk szabadon máshonnan származó állatot, akár kibírná, akár nem.

Ha életben marad, akkor lehet hogy kiszorítja az őshonos fajokat, és a végén a saját mókusunkat nem fogjuk látni sehol. A nagyobb termetű mókusokat be is tiltották éppen ezért, mert sokan eresztették szabadon, ami a sajátjaink kárára ment.

Ha nem marad életben, akkor meg egyszerűen állatkínzás. Így ősszel amúgy is tuti elpusztulna, ha kiraknád a hidegbe a fűtött kereskedésből.


Nem menthetsz meg minden állatot. Rengeteg állatkereskedésben vannak embertelen körülmények között tartva az állatok, és a legtöbbet azzal tehetsz ez ellen, ha nem veszed meg. Ugyanis ha megveszed, hoznak másikat, mert hú de jó, viszik, adjunk el még többet. Ha senki nem veszi meg, akkor nem hoznak többet. Hagyd ott, hosszú távon ezzel teszel jót, pláne ha neked nincs lehetőséged tisztességes életteret biztosítani neki.

2011. okt. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Abba nem tudok érdemben nyilatkozni hogy mi lenne vele a szabadban.De ennyi erővel az összes állatkereskedés összes állatát felvásárolhatnád, mert embertelen ahogy tartják őket.

A közeli kereskedésbe volt/van egy törpenyulnak titulát közel 2kg-os, fekve majd fél méteres nyúl egy kb 60cm-es terráriumba, amibbe még csak meg sem tud fordulni...

2011. okt. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
igazatok van, csak nehéz elfogadni hogy ezzel nem lehet semmit csinálni
2011. okt. 30. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!