Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Segítség, benőtt a barna alga?

NotoriusBIG kérdése:

Segítség, benőtt a barna alga?

Figyelt kérdés
Hello. iszonyatos iramban fejlődik valami alga. az anubiusaim teli vannak és lyukadnak(nincs növény evő halam) és más növényeket is kezdi ellepni sőt az üveg is teli van kis szőrökkel.. 160L a külső szűrőbe vettem sera clean silicate mert sok volt a vízbe meg asszem a boltba az ammoniumot mutatták ki asszem h nagyon sokkk. amugy használom 2-3 hete az AlG Exit Easy Life- ot. de csak rosszabb ):
2013. júl. 31. 23:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy barna alga, és nem fekete ecsetalgád van?
2013. júl. 31. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha lekapcsolod a lámpát akkor meg kéne állnia minden alga fejlődésnek. És cserélj vizet. Ezekkel az algaölő löttyökkel nem sokra mész, de az a növényeknek is árt mert roncsolja az élő szöveteket.
2013. júl. 31. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
ja lehet az lesz,de valami más trükk esetleg, ha ez nem segíthet mert nem hiszem, h 3 nap fény nélkül elmúlna az egész..
2013. júl. 31. 23:46
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha nincs fény, nem fog eltűnni az alga, csak nem terjed tovább. Ha ez barna alga, azt le tudod törölni könnyedén egy szivaccsal, az nem okozhat gondot. Illetve ha veszel almacsigákat, ők lenyalogatják.



A fekete ecsetalga rosszabb. Azt nem tudod letörölni, mert nagyon makacsan ragaszkodik, a kövekről is csak hipóval jön le. Növényekről egy gyenge 20%-os hipóval lehet próbálkozni, hogy belemártod a növényt, aztán gyorsan lemosod a csap alatt. Ahol nagyon sok van, azt a részt letéped. Az ecsetalgát nem sok állat eszi. Eszi a zebracsiga kicsit, de ha az alga gyorsabban nő, akkor csigával nem sokat érsz. Az ecsetalgát kézzel érdemes kiszedni, amennyit csak tudsz, aztán egy nagy vízcserét csinálni, de sajnos nehéz megszabadulni tőle. Legjobban úgy lehet, hogyha újra kezded az egészet, és akváriumot is kimosod hipós vízzel, mert az ecsetalga még a széleire a ragasztásra is oda tapad kis fekete pamacsokban.

2013. aug. 1. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Salx Narval ***** válasza:
100%
Szerintem is ecsetalgád van, ami szerencsés a dologban az az, hogy az anobias ha nincs leültetve könnyen kivehető és mechanikusan tisztítható. Én is kevés hipót, klórt, oldok vízben és ebbe mártom a levélzetet. Keverek egy erősebb oldatot, belemártom a növény levélzetét(a gyökérzetet nem), majd majd szinte azonnal felhígítom és ebben az oldatban hagyom 5 percig, ezután lemosom és egy vödör tiszta vízbe teszem a növényt 1 napra, másnap szivaccsal áttörlöm a leveleket egyenként(a makacsabb szőröket dörzsivel), a sérült, lyukas leveleket le kell vágni.Ha jó munkát végeztél, másnapra a fekete szőrök kifehérednek. Beültetett növényeknél legjobb megoldás a nagyon fertőzött levelek levágása. Természetesen ez csak tűzoltás, gyakrabban kell vizet cserélned 2-3 hetente 20-30%-os vízcsere. Ültess gyorsan növő hínárféléket, pl tüskéshínár (csak dobd a víz tetejére), vagy hajtass a vízben kukoricát, bambuszt, rákvirágot, stb, ezek erőteljes gyökérzete, hamar kiszippantja az alga tápanyagát. Én ezek mellett bevetettem még a SERA algairtóját is, az algovecet (jól bírták a harcsák és a t-tarisznyarák is túlélte). Most is van ecsetalgám, de csak a dekorációs köveken, gyökereken,(ott még jól is mutat) nem terjed, mondhatni vegetál. Tehát: arányos halnépesség, óvatos etetés, talajtakarítás, gyakoribb vízcserék, dús növényzet (a talajba tedd a tápot), vagy növényhajtatás, jó szűrés és talán érdemes lenne a világítást is megváltoztatni. Bevethetsz állatokat is bár az ecsetalgát nem lehet velük eltüntetni. Nekem szerencsém van, mert van egy öreg vitorláspárom és azok az anobiasra szeretnek ikrázni, folyamatosan tisztogatják, egy szál algát sem tűrnek meg a leveleken.:D Sok sikert.
2013. aug. 1. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
jah ez úgy elég hasznosnak tűnik.köszi a segítséget megpróbálokozok vele. amugy ez a hípóba, klórba mártás hogy is működik sima háztartási klórt öntök 1 vödör vizbe azt ennyi???
2013. aug. 1. 10:27
 7/9 Salx Narval ***** válasza:
100%
Igen. Én kb 2 liter vízhez teszek 1 kupaknyit, kicsit megforgatom benne és feltöltöm a vödröt, ebben már tovább maradhat, ezt követi a tiszta vízben áztatás majd a sikálás. Én olyan növényeken kísérleteztem ki az adagot, amit amúgy is kidobtam volna, ez a mennyiség már hatásos és a bőrszerűen kemény levelű növényeket még nem roncsolja. Új növénynél apránként kell emelgetni az adagot és figyelembe kell venni a levél vastagságát. Finom levelű növényeknél, nem alkalmazható, legalábbis nekem nem sikerült.:D
2013. aug. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Salx Narval ***** válasza:
100%
Arra szerettelek volna biztatni, hogy vágj le egy algás levelet és csinálj próbát, ha nem égeted meg a levelet és másnap dörzsölésre lejön az alga, vagy kifehéredik, akkor bátran dolgozhatsz az adott mennyiséggel. Ha nem, akkor értelem szerűen emeld,ill, csökkentsd az adagot. Bocs, hogy kicsit szájbarágós lett a dolog, de nem szeretném, hogy tönkremenjen a növénykéd.
2013. aug. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget
2013. aug. 2. 00:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!