Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Könnyebb úgy már akváriumot...

Könnyebb úgy már akváriumot fenntartani, hogy van egy csomó gépi dolog?

Figyelt kérdés

Régen volt. De akadt, hogy nem mentem haza 1-2 napig, meg nyaralás, meg minden.

És elmaradt az etetés, növénytápok, szűrő kimosása stb. Volt, hogy fáradtan mentem haza este, és az utolsó gondolatom volt a halak, sajnos.

Most néztem egy oldalt, hogy kb mindent lehet gépiesíteni, úgy, hogy pár napig rá se kell néznem az aksira.

Automata etető, automata növénytáp adagoló, automata világítás.


Könnyebb már úgy aksit fenntartani, hogy félig automata a rendszer?

Tehát ilyen rendszerrel megtehetem, hogy 2-3 napig nem foglalkozok az akváriummal?



2013. aug. 5. 16:41
 1/6 anonim ***** válasza:
hát szerintem igen
2013. aug. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

2-3 napot régen is ki lehetett hagyni, ha maga a rendszer amúgy egyensúlyban volt.

Amúgy nem is a több gép miatt könnyebb, hanem a jobb gépek miatt.

2013. aug. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Platypus ***** válasza:
Ezek a rendszerek drágák. Viszont nem 2-3 napig, hanem hetekig sem kell az akváriumra nézni, ha elég nagy. A vízcserét nem lehet automatizálni, de pár száz liter fölött ezt sem kell gyakran.
2013. aug. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát én nagyjából minden automatizáltam, amit tudtam.


Ugyebár a szűrők mennek állandóan, a lámpák időkapcsolóra vannak kötve.


Az egyik tengeri akváriumomon van egy automata etető, oda raktam be minden halat, nehogy lefogyjanak. Az etető napi egyszeri etetésre állítottam be, de csak nagyon kevés kaját ad nekik, mert én külön adok nekik általában fagyasztott artemiát is, illetve fagyasztott mixeket, változatosan, de ha lusta vagyok etetni, akkor sem halnak éhen, és ez azért könnyebbség. Jó passzban vannak a halak :)


A másik akváriumon nincs etető, de ott nincs hal, csak kis garnélák és sok csiga, akik leginkább algát esznek. De amikor a halakat etetem, akkor szórok be oda is fagyasztott kaját. Meg a gébemnek is. Viszont lehet, hogy nem mindennap. A géb elég jól bírja ha egy nap nem kap enni, így is dagi. Van egy édesvizi murénám, neki általában napi egyszer dobok be 2db fagyasztott halat, de van amikor egy-két nap kimarad, neki sem baj, mert már így is elég vastagra hízott.


A fagyasztott kaját sajnos nem tudom automatizálni, de ha lehetne, megcsinálnám azt is :D


Van egy terráriumom, békákkal, akiknek napi 2x kéne permetezni vizet a fejükre. Oda csináltam egy kis szökőkutat, meg egy locsolót a tetejére ami a növényeket öntözi, napi 2x 15 másodpercig. Egy digitális időkapcsolóval és egy késleltetővel. Néha hallom hogy locsol és örülök, hogy nem nekem kell. Tücsköt, vagy legyet bedobok nekik sokat, azzal elvannak úgy 5 napig, aztán ha látom, hogy már elfogyott, veszek megint.

2013. aug. 6. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyébként szeretem az állataimat, és szeretek foglalkozni velük, de csak biztonságosabb ha néhány dolog automatizálva van, mert így nem csak tőlem függnek :)
2013. aug. 6. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Vízcserét is könnyű automatizálni, ha nem zavar, hogy csövek lógnak ki az akváriumból, a fürdőszobáig :)

Egy nagyobbacska hordót beteszel egy csap alá, néha megtöltöd vízzel, ennyi a munka vele csak.


Teszel egy vízpumpát a hordóba és ráhúzol egy gumi slagot, melynek a végét az akváriumba fölvezeted. A pumpát rákötöd egy időkapcsolóra, amit beállítasz, hogy mittudomén 5 naponta nyomjon át 1 perig vizet az akváriumba. Az akvárium felső peremére fúratsz egy lukat és ráragasztasz egy lefolyó csövet aminek a végét a kanálisba vezeted, így az akvárium nem fog kiönteni a padlóra.

2013. aug. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!